Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 6 października 2015

Bądź odpowiedzialny, zadbaj o bezpieczne ogrzewanie na zimę!

   Rozpoczął się sezon grzewczy, osoby mieszkające w domach prywatnych lub w blokach w których nie ma ogrzewania miejskiego powinny przed rozpoczęciem sezonu dokonać przeglądu urządzeń oraz instalacji związanych z ogrzewaniem mieszkania.Przeglądy techniczne urządzeń.
   Warto po każdym sezonie grzewczym lub przed rozpoczęciem nowego wezwać fachowca, który dokona przeglądu pieca, wyczyści, podreguluje i dokona ewentualnych napraw. Regularne przeglądy techniczne przedłużają żywotność urządzeń, pozwolą cieszyć się przez długi czas wydajnym i bezawaryjnym ich działaniem. Jeśli regularnie dokonujemy przeglądów, nie powinna nas w środku zimy zaskoczyć niespodziewana awaria, która przy braku dodatkowego ogrzewania w mieszkaniu może dać się nieprzyjemnie we znaki.

Czyścimy kominy.
   Bezdyskusyjnie wizyta kominiarza przynajmniej raz w roku jest obowiązkowa. Przewody kominowe zostaną wyczyszczone, sprawdzony zostanie ciąg zarówno w kominach jak i w wentylacjach. Przewody kominowe i wentylacyjne, które nie są regularnie czyszczone i sprawdzane są bezpośrednim zagrożeniem dla życia domowników. Czad którego nie widać i nie czuć zabija bardzo szybko, dlatego nie wolno bagatelizować sprawy, ponieważ życie mamy tylko jedno.

Po każdej wizycie kominiarza oraz instalatora powinien zostać wystawiony dokument o stanie technicznym urządzenia/instalacji, który przy ewentualnym nieszczęśliwym wypadku (np. pożar) przedstawiamy ubezpieczycielowi, że stan techniczny instalacji był w porządku.

Jak często przeglądy instalacji.
   Przegląd instalacji gazowej oraz pomiar jej szczelności obowiązkowo raz w roku, przez osobę posiadającą uprawnienia w zakresie naprawy i konserwacji urządzeń gazowych.
Przegląd instalacji elektrycznej obowiązkowo raz na pięć lat, przez osobę posiadającą uprawnienia w zakresie instalacji elektrycznych.
Kominy i wentylacja - przegląd raz w roku wykonany przez mistrza kominiarskiego.

   Nie warto oszczędzać, rozplanujmy budżet domowy tak aby raz w roku odwiedził nas fachowiec i określił sprawność instalacji które mogą zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Tam  gdzie mamy do czynienia z prądem, gazem, czadem i ogniem bezwzględnie powinien zaglądnąć fachowiec!
Dodatkową ochroną, jeśli w domu znajduje się ogrzewanie gazowe, centralne ogrzewanie na paliwo stałe lub płynne i/lub kominek, są czujki czadu, dymu i pożaru, które uratowały już niejedno życie.

2 komentarze:

  1. Ja mam u siebie ogrzewanie elektryczne i jestem zdania, że sprawdza się ono znakomicie. Właśnie dlatego zdecydowałem się również na fotowoltaikę. Na początku przejrzałem realizacje http://inovativ.pl/realizacje/ i muszę przyznać, że wyglądają one super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiednie ogrzewanie i dbałość o jego funkcjonowanie to podstawa

    OdpowiedzUsuń