Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 13 października 2015

Metoda na wnuczka... jak ustrzec seniora przed naciągaczami

   Jak to się stało, że mój dziadek taki rozsądny facet dał się nabrać i o mały włos nie został ofiarą naciągacza. 

Dzwoni telefon, dziadek podnosi słuchawkę i słyszy męski głos:
Mężczyzna: „ Halo dziadek, cześć…”
Dziadek: „No cześć…. Arek????”
Mężczyzna: „Tak tu Arek…” i w tym momencie nieznajomy podszywając się pod wnuka Arka zaczął prosić o pożyczkę pieniędzy, dziadek już szedł do bankomatu po kasę, ale na szczęście babcia zareagowała bardziej przytomnie, zaalarmowała resztę rodziny i emerytura dziadka nie została skradziona. Dodam, że przestępca został złapany prawie na gorącym uczynku, ponieważ dziadkowie natychmiast zadzwonili na policję.

   To jeden z kilku tysięcy takich przypadków, oszuści potrafią na bezczelnego zapukać do drzwi i pod pretekstem kontroli z administracji, pani z urzędu, pana od instalacji itd. itp. wejść do mieszkania i w jawny lub mniej jawny sposób wyciągnąć kasę najczęściej od osób starszych.Jak można zabezpieczyć seniorów przed takimi sytuacjami?
1. Umówmy się, że gdy dzwonimy to witamy się i mówimy kto dzwoni.
2. Uczulamy dziadków, ciocie, wujków, tatę, mamę…  na to aby nie wdawali się w dyskusje z nieznajomymi przez telefon.
3. Drzwi zabezpieczamy łańcuchem, który powinien być założony przy każdym ich otwieraniu.
4. Monitoring, to świetne rozwiązanie dzięki niemu będziemy mieć w każdym momencie informacje czy wszystko jest w porządku.
Jeśli zamontujemy kamerę IP w przedpokoju, zostaną nagrane wszystkie osoby odwiedzające naszych bliskich, a dodatkowo będziemy mieć na bieżąco podgląd z kamery w smartfonie, tablecie czy komputerze. Zamontowanie kamery nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy czy sprzętu. Wystarczy jedynie zamocować ją w odpowiednim miejscu, podpiąć do źródła zasilania i skonfigurować według instrukcji. Na urządzeniu w którym chcemy mieć podgląd z kamery instalujemy odpowiednie oprogramowanie dołączone do kamery, lub ściągamy odpowiednią aplikacje i gotowe.
5. Warte uwagi są również wideodomofony z pamięcią, które rejestrują każdą rozmowę przeprowadzoną przez domowników z osobą dzwoniącą. Dodatkowo istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wpuszczenia obcej osoby do budynku, gdyż poza fonią mamy również obraz który pomaga zidentyfikować odwiedzającego.

   Technologia idzie do przodu, urządzenia monitorujące mają coraz więcej ciekawych funkcji, ich obsługa jest w miarę możliwości upraszczana, a ceny coraz bardziej dostępne, więc wykorzystajmy to do zapewnienia bezpieczeństwa najbliższych. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza