Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 20 października 2015

Konserwacja czujki dymu/czadu

   W celu zapewnienia niezawodnego działania czujnika należy postępować zgodnie z poniższymi zaleceniami:
- sprawdzać alarm urządzenia, działanie diod LED i baterii przez naciśnięcie przycisku TEST/RESET przynajmniej raz w tygodniu;
- raz w miesiącu należy wyczyścić czujnik za pomocą odkurzacza z miekką przyssawką lub wdmuchując sprężone powietrze w otwory znajdujące się na obudowie czujnika, jeśli po wyczyszczeniu czujnik nie zacznie prawodłowo działać, należy go wymienić;
- do czyszczenia urządzenia nigdy nie nalezy używać detergentów, środków chemicznych lub rozpuszczalników;
- w pobliżu czujnika nie należy rozpylać substancji w aerozolu takich jak odświeżacze powterza, lakiery czy farby.   Nie malować i nie lakierować obudowy urządzenia, farba może zakryć otwory wlotowe powietrza do urządzenia, co utrudni lub całkowicie ograniczy zdolność sensorów do detekcji dymu i CO.

   Nigdy nie należy próbować demontowania urządzenia lub czyszczenia wewnątrz, takie działania spowodują unieważnienie gwarancji.

   W przypadku prowadzenia prac remontowych w pomieszczeniu, przed ich rozpoczęciem należy zdemontować czujnik i przenieść go do innego pomieszczenia.
Przed ponownym zainstalowaniem czujnika odnowione pomieszczenie powinno zostać dobrze przewietrzone, niektóre substancje mogą oddziaływać na czujnik tlenku węgla i wywoływać fałszywe alarmy, a w skrajnych przypadkach nawet go uszkodzić. Należą do nich metan, propan, izobutan, izopropanol, octan etylu, siarkowodów, dwutlenek siarki, produkty zawierające alkohol, farby, rozcieńczalniki, rozpuszczalniki, kleje, lakiery do włosów, płyny po goleniu, perfumy i niektóre środki czyszczace.

10 komentarzy:

 1. Prawidłowa konserwacja i regularne przeglądy spowodują to, że nasze czujniki na pewno nas nie zawiodą gdy będzie taka potrzeba. Dobrej jakości czujniki z https://interblue.pl/czujniki-czadu-i-gazu,c,12 mają z pewnością odpowiednie atesty i certyfikaty co jest wręcz obowiązkowe w tego typu urządzeniach. Czujnik gazu i czadu najlepiej montować przy piecykach i regularnie je serwisować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja żeby uniknąć tego typu sensacji po prostu założyłem sobie po prostu zbiornik na propan butan ;) Wiadomo, że konserwacji też trzeba dokonywać, ale czad ani dym mi nie grożą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Planuję właśnie kupić czujniki na stronie https://www.interblue.pl/czujniki-czadu-dymu-i-gazu/czujniki-czadu/ i dobrze, że trafiłam na Twojego bloga, ponieważ chociaż będę miała odpowiednie informacje, jak wszystkim się odpowiednio zająć. Faktycznie konserwacja to bardzo ważna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Planuję właśnie kupić czujniki na stronie https://www.interblue.pl/ i dobrze, że trafiłam na Twojego bloga, ponieważ chociaż będę miała odpowiednie informacje, jak wszystkim się odpowiednio zająć. Faktycznie konserwacja to bardzo ważna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przede wszystkim, moim zdaniem w pierwszej kolejności warto jest kupić na prawdę dobrej jakości Czujnik gazu ziemnego. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że przy odpowiednim montażu działa on bez problemowo a to z kolei zagwarantuje wam bezpieczeństwo

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie jeśli ktoś posiada u siebie instalację gazową to również powinien posiadać czujnik. Ja jestem zdania, że także ważne jest to, aby wiedzieć jak w odpowiedni sposób sprawdzić stan licznika gazu https://poprostuenergia.pl/jak-sprawdzic-stan-licznika-gazu/ który jest wszędzie tam gdzie instalacje gazowa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czujniki to świetna sprawa, szczególnie jeśli istnieje ryzyko zagrożenia.

  OdpowiedzUsuń