Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

środa, 30 marca 2016

Wybieramy kamerę monitorującą do firmy

   Pisaliśmy już o kamerach do domu, teraz zajmiemy się monitoringiem w firmie. Wybór odpowiedniej kamery monitorującej jest sprawą bardzo indywidualną. Bierzemy pod uwagę warunki oświetlenia, obszar monitorowania, parametry które są dla nas istotne np. rozdzielczość kamery, detektor ruchu, mikrofon w kamerze, wandaloodporność, funkcja dzień/noc i wiele innych spraw które dadzą optymalne rezultaty monitorowania.


Poniżej opiszemy różne rodzaje kamer, wraz z niektórymi ich funkcjami i zaletami.

   Kamery kopułkowe są idealne do monitorowania dużych powierzchni takich jak: hale, hole, recepcje, korytarze, otwarte przestrzenie biurowe, magazyny, parkingi, podjazdy.
Mają one dyskretny wygląd, obiektyw kamery ukryty jest w kopułce z tworzywa, co utrudnia przestępcy stwierdzić jaki obszar kamera w danej chwili monitoruje.
Wiele kamer kopułkowych wyposażonych jest w obudowy wandaloodporne, które odporne są na mocne uderzenia.
Kamery kopułkowe są łatwe w instalacji, a większość z nich może być montowana zarówno na ścianie jak i suficie , aby zapewnić kąt widzenia potrzebny dla danej lokalizacji.

   Kamery tubowe są powszechnie wykorzystywane do monitorowania banków i innych instytucji finansowych. Ze względu na swój zgrabny kształt mogą być umieszczone dyskretnie w różnych miejscach wewnątrz i na zewnątrz i na zewnątrz budynku i nie będą zbytnio widoczne.
Kamery tubowe są jednymi z najczęściej wybieranych do monitorowania otoczenia budynku, w celu zapobiegania uszkodzenia mienia i kradzieży. Kamerę można zaopatrzyć w odpowiednią obudowę pyło- i wodoszczelną, która stanowi świetną ochronę urządzenia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
Dokładniej o obudowach do kamer pisaliśmy tutaj
Dodatkowo kamery tubowe posiadają 3 -osiowy lub 5- osiowy wspornik, który jest regulowany z trzech lub pięciu różnych punktów dostępu zapewniających elastyczny montaż i lepsze pozycjonowanie kamer.

   Światło podczerwone nie jest widzialne dla ludzkiego oka, w związku z czym kamerę z podczerwienią można zainstalować w miejscach, w których priorytetem jest nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort osób przebywających w ochranianych obiektach.
Kamery z oświetlaczem podczerwieni umożliwiają właścicielom firm monitorowanie obiektów w warunkach słabego oświetlenia oraz w nocy, tzw. funkcja dzień/noc.
Kamery IR dostępne są w różnych zakresach światła podczerwonego, aby monitorowany był obszar na odległość która będzie dla nas satysfakcjonująca. Odległość ta to zazwyczaj 20-60m, oczywiście dostępne są również modele kamer z oświetlaczami oferującymi jeszcze większy zasięg emisji światła, ale jest to zawsze kwestia indywidualna dla każdego rodzaju urządzenia.

   W połączeniu z systemem zabezpieczeń wideo, ukryte kamery zapewniają dodatkową warstwę zabezpieczeń dla przedsiębiorstw. 
Kamery te są ukrywane wewnątrz przedmiotów codziennego użytku, takich jak detektor dymu, czujka zalania, termostat lub zasilacz i są praktycznie niewykrywalne dla ludzkiego oka.
Ukryte kamery można umieścić w celu monitorowania newralgicznych miejsc czyli przykładowo kasy, magazyny, pokoje dostaw, doków załadunkowych itp.
Ludzie są bardziej skłonni do popełnienia przestępstwa, gdy nie wiedzą że, są obserwowani. 
Ponadto, jeżeli przestępca nie widzi kamery, nie będzie w stanie jej wyłączyć, zasłonić lub zepsuć.

   W kamerach z obiektywem zmiennogniskowym możliwa jest płynna zmiana ogniskowej, a co za tym idzie kąta widzenia, w określonym dla danej konstrukcji zakresie.
Kamery zmiennoogniskowe są wyposażone w obiektyw z automatyczną przysłoną, co sprawia że aparaty lepiej nadają się do monitorowania scen podczas zmieniających się warunków oświetleniowych.

   Kamery PTZ (kamery pan-tilt-zoom) są idealne do monitorowania otwartych przestrzeni, takich jak parkingi, boiska szkolne, dworce itp.
Nowoczesne kamery PTZ wyposażone są w wysokiej rozdzielczości obiektywy z napędem, dzięki czemu mogą szybko zmienić pozycję aparatu do 360 ° w ciągu kilku sekund. 
Jedna kamera PTZ może zastąpić nawet cztery standardowe kamery monitorujące duży obszar.
Kamera PTZ jest często określane jako "speed dome" ze względu na możliwość szybkiego obrotu/pochylenia w innym kierunku w mniej niż sekundę. Oprócz szybkości, głowice uchylno-obrotowe są łatwe do kontrolowania i kamera może poruszać się bardzo precyzyjnie, gdy koncentruje się na obiektach, które są daleko.
Kamery PTZ oferują zaawansowane funkcje powiększania, o wiele większe niż w przypadku tradycyjnych stacjonarnych kamer. Oferują 10x (lub więcej) zoom optyczny i 36x (lub więcej) zoom cyfrowy, z możliwością tak szczegółowego obrazu aby odczytać tablice rejestracyjne czy zidentyfikować twarz.


   Warto postarać się aby jak najlepiej dobrać kamerę monitorującą i cały osprzęt, ponieważ bez odpowiedniego pola widzenia lub niewyraźnego obrazu nie będziemy w stanie uchwycić szczegółów, które będą niezbędne w razie kradzieży lub aktów wandalizmu na terenie firmy.
Więcej informacji technicznych na temat kamer można znaleźć tutaj

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza