Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 8 marca 2016

Kamery do ochrony domu

   Ochrona domu i bliskich zaczyna się od wyboru urządzeń, które w najlepszy sposób będą spełniały swoją rolę, tak abyśmy czuli się w swoim domu bezpiecznie.
Jak wybrać najlepsze kamery monitorujące do domu?
Możemy wyróżnić różne rodzaje kamer oraz ich funkcji, które dobieramy tak aby zapewnić skuteczną ochrone domu. 
   Kamery zwane tubowymi ze względu na ich smukły kształt rurowy są dostępne w technologii analogowej, analogowej HD i technologii IP. 

Urządzenia dzielimy między innymi ze względu na rozdzielczość: od 1,3 megapikseli do 5,0 megapikseli oraz wyższych.
Kamery tubowe są zazwyczaj wybierane do monitorowania obszaru wokół domu. Montowane są na elewacji budynku, aby uzyskać obraz otoczenia domu, podjazdu, bramy. 
Warto taką kamerę zaopatrzyć w obudowę wandaloodporną, która nie ulegnie zniszczeniu nawet pod wpływem mocnych uderzeń.

Zalety kamer tubowych:
- dobra cena;
- łatwy montaż;
- do wyboru modele wewnętrzne i zewnętrzne;
- możliwość regulacji która pozwala na dostosowanie kąta widzenia kamery.

   Kamery kopułowe są samowystarczalne, posiadają wytrzymałą obudowę, która pokrywa obiektyw. Są łatwe do zainstalowania i ładnie się prezentuja zarówno na zewnątrz domu, jak i w jego wnętrzu. Kamery kopułkowe dostępne są we wszystkich technologiach, które oferują nam systemy monitoringu.
Kamery kopułkowe wyposażone w obiektywy szerokokątne pozwalają monitorować duże obszary, takie jak podjazdy, cały przód domu, podwórka oraz otwarte przestrzenie. Szerokie pole widzenia obiektywu obejmuje większy obszar niż standardowy obiektyw i zapewnia większą ostrości, a także lepszą jakość przy słabym oświetleniu.
Kamera z przetwornikiem Wide Dynamic Range (WDR) są instalowane w miejscach gdzie pojawiaja się różne warunki oświetlenia np. naprzeciwko okna, w pobliżu latarni, w miejscu gdzie mocno operuje słońce itp. WDR równoważy kontrast światła i cienia, dzięki czemu kamera rejestruje czysty obraz zarówno w jasnych, ciemnych i podświetlanych obszarach.
Wiele kamer kopułkowych wyposażona jest w obudowę o wysokim wskaźniku pyło- i wodoszczelności IP66 (lub wyższej) zapewnia to ochronę przed cząstkami takimi jak kurz i piasek, a także trudnymi warunkami pogodowymi.

Zalety kamer kopułkowych:
- fajny nie rzucający się w oczy wygląd;
- łatwa w instalacji;
- szerokokątny obiektyw pozwala na montaż jednej kamery zamiast kilku;
- można zamontować na ścianie lub na suficie.

Kamery z oświetlaczem IR

   Kamery z podczerwienią, zwane również jako kamery IR, zapewniają nadzór naszej posesji zarówno w dzień jak i w nocy.
Funkcje aparatu IR pełnią wbudowane diody podczerwieni , które pozwalają widzieć w ciemności. Kamery IR posiadają różny zasięg promiennika, który wynosi przeważnie 50–100 m.

Zalety kamer IR:
- nadzór dzień i noc
- jasne, ostre obrazy w słabym świetle i w nocy.

Ukryte kamery


   Ukryte kamery lub kamery szpiegowskie umieszczane są w całym domu i niewidoczne są dla osób niewtajemniczonych.
Instalacja ukrytej kamery samodzielnie lub w uzupełnieniu z tradycyjnymi kamerami, będzie stanowić dodatkową warstwę ochrony.
Ukryte kamery są dostępne w różnych formach i są ukryte wewnątrz przedmiotów gospodarstwa domowego takich jak termostaty, czujniki dymu, czujki zalania, ramy do obrazów, zegarów i zasilaczy.
Ukryte kamery są idealne do łapania przestępców i złodziei, którzy nie wiedzą, że są obserwowani. 

A ponieważ przestępcy nie mogą zobaczyć ukrytej kamery, mniejsze jest prawdopodobieństwo, żeby urządzenie zostało zniszczone.
Właściciele domów również instalują ukryte kamery aby monitorować nianie, opiekunów, dostawców usług oraz chronią bliskich.
Ukryte kamery dostępne są w formie urządzeń przewodowych i bezprzewodowych, w zależności od naszych potrzeb.

Zalety ukrytych kamer:
- ochrona przed sabotażem
- bezprzewodowe ukryte kamery są przenośne nie wymagają okablowania.

   Jeśli chodzi o ochronę domu i bliskich, ważne jest aby wybrać kamery, które pozwolą na monitorowanie aktywności przez całą dobę. Warto korzystać z usług profesjonalnych firm instalatorskich, które pomogą w instalacji i optymalizacji systemu monitorującego.
 


1 komentarz:

  1. Bardzo dobrej jakości kamery do monitoringu kupiłem niedawno w firmie IVEL. Wszystko do samodzielnego montażu i działa bez zarzutu!

    OdpowiedzUsuń