Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 15 marca 2016

Co o bezpieczeństwie każde dziecko powinno wiedzieć

   Jednym z najlepszych sposobów, aby dziecku zapewnić bezpieczeństwo, jest kształtowanie jego świadomości już od najmłodszych lat. Oto lista najważniejszych spraw o których warto wspomnieć rozmawiając z najmłodszymi o zagrożeniach.1. Podkreślamy, że pod żadnym pozorem nie można otwierać drzwi nieznajomym. Jeśli są one same w domu, nie należy otwierać drzwi, nawet jeśli ktoś puka wielokrotnie. Jeśli osoba dorosła jest w domu, powinny poprosić ją o otwarcie drzwi.

2. Upewniamy się, że dziecko przebywając samo w domu zawsze sprawdza czy drzwi są zamknięte. Jeśli nasza pociecha sama wraca ze szkoły do domu, zróbmy mały test czy właściwie zamyka i otwiera drzwi swoim kluczem, a także czy właściwie ustawia system alarmowy, jeśli taki znajduje się w mieszkaniu.

3. Zróbmy zarys  podstawowej drogi ewakuacji pożarowej dla swoich dzieci w przypadku, gdyby wybuchł pożar w domu. Upewnijmy się czy wiedzą, pod jaki numer alarmowy trzeba zadzwonić, że należy szybko i spokojnie wyjść z domu, i skontaktować się z kimś z rodziny. Dobrym pomysłem jest przećwiczenie z dziećmi sytuacji gdy dzieje się coś złego w domu, aby pokazać jak szukać pomocy gdy dojdzie do pożaru, włamania itp.

4. Porozmawiajmy z dzieckiem o tym jak należy się zachować, w przypadku gdy zrani się, ulegnie kontuzji lub bardzo źle się poczuje. Opowiedzmy kiedy i w jaki sposób należy wzywać pogotowie, a gdy sytuacja nie jest zbyt groźna powinno natychmiast zadzwonić kogoś z bliskich lub przyjaciela rodziny. Dzieci powinny również wiedzieć gdzie jest apteczka, oraz co z jej wyposażenia do czego służy.

   Oczywiście nie uchronimy dzieci przed każdym złem tego świata, jednak zaszczepienie bezpiecznych nawyków od najmłodszych lat z pewnością bardzo pomoże.

O tym w jaki sposób można zabezpieczyć mieszkanie, abyśmy byli spokojniejsi, mieli oko na dom i nasze pociechy pisaliśmy tutaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza