Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 5 kwietnia 2016

Monitoring parkingu

   Kiedy mamy do zabezpieczenia większe, często otwarte przestrzenie bardzo często mamy do czynienia z miejscem gdzie parkują samochody i inne pojazdy. W centrach handlowych, na placach i prywatnych parkingach może dojść do stłuczki, a czasem nawet do aktu wandalizmu. Dokładny monitoring parkingu na pewno pomoże przy wyjaśnianiu całego zajścia. W jakim celu kamera na parkingu
   Każdy chyba miał taką sytuacje, albo o takiej słyszał, że podchodząc do samochodu zauważamy wgniecenie, przetarcie lub ślad po ostrym przedmiocie na całej długości samochodu. Oprócz nieprzeniknionej złości mamy też chęć znaleźć sprawcę, jednak bez dowodów nie ma mowy o identyfikacji sprawcy i pociągnięcia go do odpowiedzialności. Nawet prosty monitoring parkingu pomoże nam w udokumentowaniu zajścia. 

Jakie kamery wybrać
   Kiedy planujemy taki montaż warto pamiętać, by kamery obejmowały parking dokładnie jak to możliwe. Dodatkowo zachęcamy do dokładnej obserwacji wjazdów i wejść - wtedy nikt na parking nie wejdzie niepostrzeżony. Może jest to stwierdzenie mało oryginalne, lecz żeby monitoring parkingu był skuteczny powinniśmy kamerami objąć cały parking zakresem widzenia kamer. W tym miejscu warto poruszyć temat kamer szybkoobrotowych, bardzo często spotykanych na dużych obiektach i skrzyżowaniach. Taka kamera na parkingu może pełnić funkcję dodatkowej kamery pozostawionej do obsługi np. ochrony. Ze względu na to, że kamera szybkoobrotowa może mieć ustalone trasy po których ma się poruszać, może się tak stać, że akurat w momencie zajścia będzie miała obiektyw skierowany w inną stronę. Z tego powodu lepiej mieć zamontowane kamery ze stałym polem obserwacji. 

Co brać pod uwagę wybierając kamerę
   Samej specyfikacji technicznej też trzeba poświęcić trochę czasu. Kamerybędą działać w różnych, często ciężkich warunkach. Warto zaopatrzyć się kamery w szczelnej obudowie i z wbudowanym promiennikiem podczerwieni. Co do samej jakości obrazu minimum na dzisiejsze standardy to jakość HD. To co wiele osób ignoruje to sam obiektyw w wybranej kamerze, a musi być odpowiednio dobrany do obserwowanego punktu. W większości przypadków dobrze się sprawdzi klasyczne 3,6mm, lecz strategiczne punkty mogą wymagać profesjonalnie wybranych kamer. 

Zapis obrazu z kamer
   Czas zapisu obrazu z parkingu też musi być skrupulatnie zaplanowany. Obraz w najwyższej jakości i płynności zajmuje bardzo dużo miejsca na dysku, a jesteśmy ograniczeni nie tylko pojemnością dysku, lecz także maksymalną liczbą obsługiwanych dysków twardych. Na szczęście zapis w przypadku parkingu nie musi być taki bardzo płynny, a poszczególne kamery można różnicować względem siebie w kwestii liczby klatek na sekundę. Jeżeli mamy tak kamerę ustawioną by odczytywała tablicę rejestracyjną to ona zwyczajnie musi mieć bardzo płynny obraz, natomiast pozostałe - takie ogólne do poglądu - wcale nie wymagają idealnej płynności działania.

   Podsumowując - jeżeli chcemy zabezpieczyć parking, w pierwszej fazie działania musimy dokładnie rozplanować gdzie i jakie kamery umieścimy. Parking powinien być dokładnie obserwowany, ze szczególnym uwzględnieniem strategicznych punktów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza