Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 9 czerwca 2015

Zakładanie systemu alarmowego bez kucia ścian

   System alarmowy to szereg urządzeń elektronicznych odpowiedzialnych za jego funkcjonowanie oraz takich, które wyposażają system w różne funkcje wykrywania oraz sygnalizacji włamania. 
Urządzenia wchodzące w skład systemu alarmowego będą należały do jednej z grup: 
- obsługi i kontroli pracy systemu alarmowego: centrale alarmowe, manipulatory alarmowe;
- wykrywania sygnałów sugerujących włamanie: czujniki i czujki alarmowe, bariery podczerwieni, detektory;
- sygnalizowania oraz powiadamiania o sytuacji alarmowej: sygnalizatory alarmowe akustyczne i świetlne, powiadomienia GSM;
-  zabezpieczenia urządzeń alarmowych przed pogodą i sabotażem: obudowy alarmowe;
- zasilania oraz połączenia poszczególnych urządzeń: akumulatory, zasilacze, przewody oraz akcesoria.

   Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zakładanie systemu alarmowego nie zawsze musi się wiązać z kuciem ścian. Obecne na rynku urządzenia alarmowe oferują  pełną elastyczność  tzn. możliwość zastosowania systemów alarmowych w obiektach w których można położyć okablowanie lub tam gdzie jest to niepożądane zastosować urządzenia bezprzewodowe.
Na rynku dostępne są centrale alarmowe działające bezprzewodowo dla których dedykowane są urządzenia dodatkowe i akcesoria, które mogą być montowane w dogodnym miejscu bez konieczności okablowania. Szeroki asortyment czujek bezprzewodowych i modułów, a także możliwości konfiguracyjne systemu pozwalają na zbudowanie instalacji maksymalnie dopasowanej dla danego miejsca.
Budowę systemu alarmowego należy dostosować do potrzeb  użytkowników oraz do charakterystyki obiektu. Taki system może być więc przewodowy, hybrydowy (system przewodowy+system bezprzewodowy) albo w pełni bezprzewodowy. Przyłączenie do centrali odpowiedniego kontrolera pozwala na uzyskanie dużego zasięgu działania manipulatorów, czujek, sygnalizatorów i modułów bezprzewodowych.


Centrala alarmowa, która jest sercem systemu alarmowego może realizować funkcje modułów INT-VG, ETHM oraz GSM, INT-AV, posiada kilka kanałów komunikacji (Ethernet, PSTN, GSM/GPRS) bezpośrednio z poziomu płyty centrali oferuje skuteczny przekaz informacji o zdarzeniach. Jeśli centrala nie posiada wbudowanych modułów należy dokupić moduły, aby urządzenie mogło komunikować się z nami w dogodny dla nas sposób: telefon, telefon komórkowy, tablet, komputer.
Systemy przewodowe są tańsze jednak wiążą się z większymi kosztami instalacyjnymi.  W konsekwencji wykorzystania bezprzewodowych systemów mamy mniejsze koszty instalacji przy nieco wyższym koszcie samych elementów alarmu. Dodatkową zaletą systemów bezprzewodowych będzie ich mobilność.
Przykład centrali alarmowej która daje możliwość stworzenia systemu przewodowego, bezprzewodowego lub mieszanego zaprezentowana jest tutaj.

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Dobrze, że zwróciłeś uwagę na zmienność warunków atmosferycznych.

    OdpowiedzUsuń