Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

piątek, 5 czerwca 2015

Zoom na kamerę typu "rybie oko".

   Kamery w technologii fisheye ("rybie oko", kamery hemisferyczne) to nowoczesne i autonomiczne urządzenia do monitoringu wizyjnego. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ jedna kamera hemisferyczna potrafi zastąpić kilka tradycyjnych kopułkowych kamer do monitoringu.

   Są to kamery z szerokokatnym obiektywem, który pozwala na 360° kąt widzenia jeśli zamontujemy ją na suficie lub podłodze i panoramiczny 180° kąt widzenia gdy zamontujemy ją na ścianie.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest funkcja e-PTZ, która polega na tym, że obraz można podzielić na kilka części i każdą z nich można oddzielnie zarządzać.
Obraz z kamery charakteryzuje się wysoką rozdzielczością bez żadnego „martwego punktu”.
W zależności od modelu kamery opcjonalnie posiadają one różną rozdzielczość, wejście/wyjście alarmowe, gniazdo na kartę SD, głośnik, mikrofon, funkcję dzień/noc, detekcję ruchu, mechaniczny filtr podczerwieni który umożliwia wierne odwzorowanie barw. 
Kamera działa w sieci, obsługuje się ją za pomocą komputera, urządzeń mobilnych.
Kamery fisheye można zakupić w formie kamer kopułkowych do zamontowania na suficie/ścianie lub jako małe kompaktowe kamerki bezprzewodowe.
Odpowiednie oprogramowanie umożliwia przekształcenie zagiętego obrazu, który rejestruje kamera do postaci z jakim mamy do czynienia przy korzystaniu ze standardowych kamer.
Kamery mogą być wyposażone w  procesor DSP, wtedy procesor komputera będzie odciążony i umożliwi obróbkę sygnału z kilku kamer.

Cechy eksploatacyjne kamer hemisferycznych:
- łatwość instalacji za pomocą jednego przewodu który pełni funkcje przesyłową i zasilającą;
- kamery współpracują ze standardowymi urządzeniami informatycznymi zarówno do transmisji danych, zasilania jak i archiwizacji nagranego materiału;
- dostępne bezpłatne oprogramowanie pozwala na wygodną eksploatację i zarządzanie obrazami z kamery.

   Ciekawostką jest pojawienie sie na rynku kamer w technologii fisheye ultra megapikselowych z 12 MPx przetwornikiem CMOS i obiektywem 1,5mm, co gwarantuje doskonałą jakość obrazu monitorowanych dużych otwartych przestrzeni. Ponadto posiadają one nowatorską technologię WDR pozwalającą na utrzymanie optymalnej jakości obrazu przez całą dobę, niezależnie od tego w jak bardzo skontrastowanych warunkach oświetleniowych kamera pracuje.


   Zastosowanie kamery hemisferycznej w instalacji samodzielnej, przykładowo w małym sklepie to świetne rozwiązanie, stanowiące cały wizyjny system alarmowy. Natomiast w większym obiekcie handlowym może ona być jednym elementem całego rozbudowanego systemu monitoringu.

Jakie są ceny i parametry konkretnych kamer z obiektywami fisheye można zobaczyć tutaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza