Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

piątek, 26 czerwca 2015

Rejestratory

Rejestrator jest to urządzenie pozwalające na zarządzanie oraz nagrywanie obrazu z kamer.

Podział rejestratorów.

Rejestratory analogowe – są to magnetowidy nagrywające ciągły strumień wideo na kasety VHS, oraz bardziej zaawansowane magnetowidy podklatkowe, które mają możliwość nagrywania wybranych klatek ze strumienia obrazu co pozwala na zaoszczędzenie miejsca na nośniku.

Karta DVR - rejestratorem może być komputer zaopatrzony w kartę DVR, która umożliwia przechwytywanie i obróbkę sygnału z kamery. Dla systemów bazujących na rejestratorach DVR, maksymalna rozdzielczość rejestracji to 720x576 w PAL. Obraz z kamer megapikselowych nie może być na nich rejestrowany. Jednak przy „poważniejszych” systemach monitoringu zaleca się zakupienie rejestratora jako osobnego urządzenia, ponieważ nie będzie on podatny na zawieszenia systemu, niefachową obsługę czy problemy wynikające z używania jednego komputera do monitoringu i wielu innych czynności pracy codziennej i rozrywki.

Rejestratory cyfrowe – umożliwiają zapis analogowego (po uprzednim przekształceniu na postać cyfrową) lub cyfrowego sygnału wideo. Konstrukcja rejestratora zbliżona jest do konstrukcji komputera, a nośnikiem do zapisania strumienia wideo jest dysk twardy. Rejestrator cyfrowy posiada własny, zainstalowany system operacyjny, może posiadać również wejścia i wyjścia alarmowe, a także dodatkowe interfejsy i funkcje. Znaczna większość tego typu urządzeń oferuje np. zdalny podgląd obrazu z kamer dzięki zintegrowanemu interfesjowi sieciowemu Ethernet.

Rejestratory IP – często określane jako sieciowe rejestratory NVR, są to urządzenia do obsługi i zarządzania kamerami IP wykorzystujące do transmisji danych protokół internetowy. Rejestratory sieciowe zarządzane są zdalnie poprzez komputer PC i oprogramowanie lub przeglądarkę.


Rejestratory hybrydowe – są przystosowane do obsługi kamer analogowych i cyfrowych.  Więcej informacji i parametrów dotyczących rejestratorów hybrydowych można znaleźć tutaj.

1 komentarz:

  1. Dzięki tej technologii obraz z kamer jest w pełni kolorowy a nie czarno-biały w warunkach nocnych. Zarządzanie systemem moniutoringu Tiandy jest bardzo proste. Dzięki oprogramowaniu na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne możemy mieć podgląd zawsze wtedy, gdy jesteśmy tylko w zasięgu Internetu. Dodanie połączenia z rejestratora lub kamery na smartfona jest intuicyjna. Z pomocą przychodzi nam aplikacja EasyLive na urządzenia mobilne lub Easy7 na komputery. https://www.genway.pl/manufacturer/tiandy/

    OdpowiedzUsuń