Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

piątek, 26 kwietnia 2019

Jak krok po kroku wybrać właściwy domofon

    Domofony są urządzeniami znanymi nie od dzisiaj. Od wielu lat zabezpieczają wejścia do naszych domów, nieruchomości wielorodzinnych czy mieszkań w bloku. Decydując się na zamontowanie domofonu lub wymiany starego na nowy, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami na które należy zwrócić uwagę, aby urządzenie w pełni spełniało nasze wymagania. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie dla każdego.
Dla mieszkających w domu
   Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym to sprawa jest prosta, ponieważ przed bramką czy drzwiami montujemy bramofon jednoabonentowy, czyli taki z jednym przyciskiem po naciśnięciu którego nastąpi połączenie z unifonem znajdującym się w naszym mieszkaniu. Jednak warto zastanowić się, zwłaszcza jeśli mamy duży dwu- lub więcej kondygnacyjny dom czy nie warto wewnątrz zamontować większej ilości unifonów tak aby nie biegać po piętrach w celu odebrania dzwoniącego domofonu.

Nieruchomości wielorodzinne i bloki
   Decydując się na instalację domofonową w budynku w którym znajduje się więcej mieszkań, należy sprawę przedyskutować ze wszystkimi mieszkańcami. W takim przypadku należy zakupić kasetę montowaną przed drzwiami na zewnątrz w wersji wieloabonamentowej, czyli z ilością przycisków odpowiadającą ilości mieszkań w których będą zamontowane odbiorniki domofonowe. Oczywiście oprócz zakupu bramofonu i unifonu, potrzebny bęzie również elektrozaczep montowany wewnątrz zamka w drzwiach wejściowych.

Jak chcesz otwierać
   Technologia idzie do przodu, i dziś nie tylko klucz otwiera drzwi wejściowe. Do wyboru mamy wspomniany klucz, kartę zbliżeniową, breloczek, kod lub odcisk linii papilarnych. Zanim dokonamy zakupu należy zastanowić się nad tą kwestią ponieważ nie zawsze da się zwykły domofon otwierany na klucz przerobić na coś innego. Aby korzystać z wygód jakie niosą za sobą domofony z funkcją otwierania na przykład przy pomocy karty, breloka należy zakupić stację bramową z czytnikiem kart i breloków.

Dodatkowa funkcja czyli wideo
   W sumie nie jest to nowość na rynku, ale dopiero teraz wideodomofony robią się coraz popularniejsze na naszym rynku. Do wyboru mamy urządzenia, które nie tylko identyfikują wizualnie osobę stojącą przed drzwiami ale także mogą zapamiętać wszystkie obrazy z kilku połączeń, monitorować teren przed wejściem i wiele innych funkcji, które mają służyć zwiększeniu bezpieczeństwa.

Wytrzymałość domofonu
   Tutaj chodzi głównie o stacje bramofonowe, które instalowane sa na zewnątrz. Nie zawsze przed naszymi drzwiami znajduje się zadaszenie, dlatego stacja narażona jest na warunki atmosferyczne, które działają destrukcyjnie na obudowę urządzenia, a co za tym idzie i na całą elektronikę znajdująca się wewnątrz. Dlatego oczywiście możemy kupić tani bramofon, ale jest on na ogół wykonany ze słabego tworzywa i w bardzo szybkim czasie trzeba będzie go wymienić. W tym przypadku sprawdza się zasada, że tańsze znaczy droższe. Dlatego zwróćmy uwagę na może trochę droższe bramofony z aluminium czy stali nierdzewnej, które będą nam służyły wiele lat i do tego elegancko będą się prezentowały.

Jaki montaż
   Jeśli wymieniamy starą instalacje domofonową na nową, to z pewnością będziemy korzystać z okablowania które już jest w budynku. Jeśli jednak decydujemy się na pierwszy domofon lub chcemy aby ten nowy był w zupełnie inny sposób rozmieszony, musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie poprowadzić przewody. Oczywiście nie zawsze przewody musza iść w ścianie, choć tak jest bardziej estetycznie. Kable można puścić w korytkach, co wiąże się z czyściejszym montażem i mniejszymi kosztami usługi. Alternatywa dla instalacji domofonowej wymagającej ciągnięcia przewodów są domofony bezprzewodowe. Rynek obecnie przesycony jest propozycjami prostych do zamontowania domofonów, które nie potrzebują kabli. Jedynie zawsze będzie musiał być poprowadzony przewód zasilający do elektrozaczepu w zamku.

1 komentarz:

  1. Ja mam stąd https://ivel.pl/ Trochę zainwestowałem, ale było warto, biorąc pod uwagę wieczne problemy ze sprzętami słabej jakości u sąsiadów... Mój wideodomofon ma całkiem niezłą kamerę i czujnik zmierzchowy, a także automatycznie zapisuje zdjęcie osoby, która do mnie dzwoni. Podświetla się na pomarańczowo. Bramę otwiera guzik na słuchawce. Bardzo sobie fajna sprawa.

    OdpowiedzUsuń