Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

środa, 10 kwietnia 2019

Najczęstsze wymówki dlaczego nie zabezpieczamy swojego mienia

   Każdy z nas gdzieś mieszka, posiada ruchomości i nieruchomości, które są mniej lub bardziej wartościowe. Wartość nie zawsze musi oznaczać cenę rynkową, ale niejednokrotnie z pewnymi rzeczami czy miejscami jesteśmy związani sentymentalnie. Nie wspominając już o bezpieczeństwie naszych najbliższych, które przecież jest bezcenne i to nie jest pusty frazes, ale najprawdziwsza prawda. Dlatego dlaczego wciąż bagatelizujemy temat zabezpieczenia mieszkania, domu, działki, firmy, lokalu w którym przebywamy. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych wymówek, które królują wszem i wobec.


Systemy zabezpieczające są za drogie

   Obalamy ten mit pokazując przykładowo kamery bezprzewodowe, których ceny kształtują się od 200 zł wzwyż. I nie są to urządzenia niewiadomego pochodzenia, z wątpliwymi parametrami technicznymi. To bardzo dobre kamerki renomowanych firm.


Nie stać mnie na wynajęcie firmy instalatorskiej

   Owszem, jeśli zdecydujemy się na bardziej rozbudowany system zabezpieczający, to należy liczyć się z opłatami związanymi z zakupem urządzenia jak i usługą montażu. Jednak wyżej wspomniana kamera bezprzewodowa jest tak prosta w obsłudze i instalacji, że osoba średnio znająca się na urządzeniach elektronicznych i komputerach, z pewnością sama da sobie radę z włączeniem i postawieniem kamery w odpowiednim miejscu.


Bez przesady, żeby monitorować mieszkanie!

   Ok, jeśli monitoring wydaje się zbyt ingerującym systemem w prywatne życie można zastanowić się nad systemem alarmowym, który w bardzo dyskretny i skuteczny sposób zabezpieczy mienie przed wtargnięciem osób niepowołanych.


Mieszkamy w tak spokojnej okolicy, że z pewnością nie jest nam potrzebne zabezpieczenie

   Oczywiście bo „Polak mądry po szkodzie”. Dlaczego dopiero jak dotknie nas jakaś przykra sytuacja, idziemy po rozum do głowy? Niestety żyjemy w takich czasach, że nigdy nie wiadomo, kiedy może przytrafić się włamanie do mieszkania… na to nie ma reguły. Lepiej zabezpieczyć się wcześniej, ponieważ wychodzi to taniej niż szkody wyrządzone przez osoby trzecie, które wtargnęły na naszą posesję.


Domofon wystarczy, wideodomofon to fanaberia

   Wiele osób tak mówi dopóki nie zapozna się jakie funkcje ma taki niby bezużyteczny wideodomofon. Po pierwsze może on zapamiętywać wizualnie osoby, które do nas dzwonią. Są kamery wideodomofonowe, które będą także monitorowały obszar w miejscu ich zamontowania i wiele innych fajnych opcji w zależności od modelu jaki sobie wybierzemy.


Nie mam aż tak wielkiej firmy aby zakładać monitoring czy alarm

   Każda firma, nie ważne czy duża czy mała jest cenna i poczujemy to dopiero wtedy, gdy ktoś splądruje nam nasze mienie, dokona zniszczeń i kradzieży. Towarzystwa ubezpieczeniowe dają bardzo duże zniżki w momencie, kiedy nasze mienie posiada zabezpieczenia techniczne. Dodatkowo nagrania z monitoringu mogą być dowodem w sprawie.

2 komentarze:

  1. Wniosek jest tylko jeden: chcesz się czuć bezpiecznie, to zamontuj urządzenia, które o to zadbają. Każdy powinien o tym pamiętać, niestety w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej.
    Korzystając z okazji, zapraszam na mojego bloga:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy wpis. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń