Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

środa, 27 czerwca 2018

Monitoring, którego nie widać

   Komfort związany z poczuciem, że nasz dobytek jest pod kontrolą jest sprawą bezcenną i robimy wszystko aby zabezpieczyć to co jest dla nas ważne. Jednak czasami są sytuacje, gdy na przykład nie chcemy aby osoby trzecie wiedziały o kamerach w naszych pokojach, z różnych powodów. Technika poszła tak do przodu, że wszystko jest do zrobienia.


Nie zawsze można ukryć kamerę
Jeśli chcemy zainstalować system monitorujący wokół naszego domu, firmy lub w firmie czyli tam gdzie przebywają osoby trzecie, obowiązkiem nałożonym przez prawo jest umieszczenie tabliczki informacyjnej „obiekt monitorowany”. Sprawa jest regulowana przez prawo, nie ma tu odstępstw ponieważ nieznajomość prawa lub jego łamanie grozi karami.
Inaczej sprawa się ma w mieszkaniu prywatnym gdzie przebywamy bez lokatorów, tutaj takowej informacji nie musimy umieszczać, ponieważ informujemy domowników i gości, że pomieszczenia są monitorowane.

System monitorujący nie musi szpecić
Skończyły się czasy kiedy wielkie tubowe kamery przemysłowe szpeciły ściany naszych domów i firm zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Obecnie jeśli bardzo nam zależy na dyskretnych kamerach, których nie widać mamy spory wybór. Kamery mają różne wielkości, kształty i kolory które można fajnie wpasować w ścianę czy sufit, tak aby praktycznie nie były widoczne. Teoretycznie próżnością jest zastanawianie się nad faktem jak kamera będzie się prezentować, ale są firmy dla których wygląd biura jest podstawową wizytówką i tu wszystko musi być zrobione na wysoki połysk. U tak wymagających klientów też są sposoby aby system monitorujący wkomponować tak w pomieszczenia, aby nic nie rzucało się w oczy.

Niezawodne małe kamerki
Kamery typu CUBE szczególnie polecane są do monitorowania biur i mieszkań. Urządzenia w zależności od modelu mają wielkość około 13cmx10cm, można je postawić na półce między bibelotami, a ich ładny design sprawi, że wkomponują się w otoczenie i nie będą widoczne.
Kamery tego typu posiadają różne kształty i kolory, dlatego każdemu łatwo będzie wybrać coś co będzie pasowało do wystroju pomieszczenia w którym chcemy zainstalować monitoring. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że jest wiele małych kamerek, które działają bezprzewodowo.

   Zatem osoby, które rezygnują z systemu monitorującego tylko dlatego że boją się oszpecenia pomieszczeń, powinny jeszcze raz się zastanowić i przejrzeć ofertę pod kątem małych bezprzewodowych kamerek. A najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z fachowcem, który z pewnością potrafi tak umieścić urządzenia, że trzeba będzie dobrze się przyjrzeć aby coś zauważyć.

6 komentarzy:

 1. A co sądzisz o monitoringu ze strony https://ivel.pl/ ? Warto w niego inwestować?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o wybór monitoringu, to moim zdaniem warto jest zdecydować się na najlepsze w tej kwestii rozwiązanie. Polecam wam sprawdzić w tym zakresie ofertę firmy https://gemini-tech.com.pl/ , ponieważ zajmują się oni sprzedażą na prawdę dobrej jakości zestawów monitoringu

  OdpowiedzUsuń
 3. Kamery AHD to zalety dwóch systemów wizyjnych w jednym urządzeniu. Kamery AHD łączą w sobie to, co najlepsze w standardowych systemach analogowych i IP. Ja ze swojej strony mogę polecić https://ivel.pl/k467,monitoring-monitoring-ahd-kamery-ahd.html - to jedna z lepszych ofert na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego co się orientuję to na prawdę dobrej jakości Kamery do monitoringu możecie kupić w sklepie IVEL wspomnianym wcześniej. Mają oni także całe zestawy monitoringu, które na pewno zwiększą bezpieczeństwo w waszym domu

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o monitoring to moim zdaniem warto jest zdecydować się na rozwiązania najlepsze, takie jak na przykład te z oferty firmy https://ivel.pl/, mają na prawdę spory wybór zestawów do monitoringu i moim zdaniem warto jest do nich zajrzeć

  OdpowiedzUsuń