Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 23 sierpnia 2016

Monitoring zwiększa bezpieczeństwo w szkołach.

   Bezpieczeństwo w szkołach cały czas jest tematem poruszanym w mediach, dzieje się to za przyczyną różnego rodzaju wypadków które mają miejsce na terenie placówek edukacyjnych. Jak to w życiu bywa, dopiero nieszczęśliwe zdarzenia skłaniają do refleksji i działań, które mają za zadanie zapobiec patologicznym sytuacjom.   Obecnie bardzo popularną formą zabezpieczeń w szkołach jest system monitorujący, który umożliwia nadzór nad obszarem szkolnym zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. 
Monitoring służy do zabezpieczenia uczniów i pracowników placówki, przed aktami agresji i wandalizmu. Widocznie umieszczone kamery potrafią odstraszyć osoby, które mają złe zamiary. W momencie zajścia, nagrania z monitoringu mogą służyć jako dowody wyjaśniające sprawę oraz pomagające wskazanie sprawców.
   System CCTV sprawdza się również w roli kontrolera dostępu, ponieważ umieszczenie kamer przy wejściach do szkoły służy kontrolowaniu kto przebywa na terenie budynku. Bezpośredni obraz z kamery pozwala wyegzekwować od uczniów i pracowników przestrzeganie przepisów jakie są narzucone przez dyrekcję oraz kuratorium oświaty.
   Pojawia się wiele głosów o braku prywatności w szkole, która jest monitorowana. Ale odpowiedzmy sobie tak szczerze na pytanie co jest ważniejsze prywatność, czy bezpieczeństwo naszych dzieci. Nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do nagrań, więc o jakim łamaniu prywatności jest tu mowa.

   Jak najbardziej jesteśmy na tak, aby w szkołach były instalowane kamery monitorujące o dobrych parametrach, tak aby dzięki obrazowi z nich można było zidentyfikować człowieka czy bez wątpliwości nazwać działania, które są zakazane na terenie placówki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza