Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 30 sierpnia 2016

Estetyka wykonania systemu monitorującego.

    Czasami naszą uwagę zwracają nieestetycznie wykonane podłączenia kamer monitorujących. Zwisające kable niczym nie zabezpieczone, albo związane tylko taśmą, puszki przy kamerach które wcale nie są dedykowane systemom monitorującym. Tego typu obrazki nasuwają myśl, że profesjonalnie założony system monitorujący to ten który prawidłowo działa, ale również dobrze wygląda. Ładny wygląd jest tak samo istotny jak użyteczność systemu.

     Pierwszy przykład totalnego niechlujstwa to zwinięty kabel niczym nie zabezpieczony. W tym przypadku, nawet laik stwierdzi, że chyba montażysta nie za bardzo przyłożył się do estetyki montażu, a i bezpieczeństwo tutaj jest bardzo dyskusyjna sprawą, ponieważ ktokolwiek, jeżeli tylko dosięgnie kamery, może bez najmniejszych problemów wypiąć kable.

    Kolejny przykład nie wygląda już aż tak przerażająco, jednak biała puszka montażowa nie jest produktem dedykowanym dla systemów monitorujących i o ile na początku będzie wyglądało to ładnie to po czasie śruby zardzewieję, obudowa puszki zżółknie, uszczelka odpadnie i będzie klops.    Czy kamera z dedykowanym uchwytem nie wygląda atrakcyjniej i bardziej profesjonalnie? Uchwyt pozwalający na ukrycie przewodu w środku, dzięki czemu utrudnione jest jego uszkodzenie. Zatem pytanie: Czy warto? Tutaj też można udzielić twierdzącej odpowiedzi. Stosunkowo nieduże zwiększenie kosztów całego systemu, z całą pewnością zostanie zrekompensowane przez większe zadowolenie klienta.
    Reasumując – dobrze wykonany montaż to nie tylko funkcjonalność i bezawaryjność. To również elegancki, profesjonalny wygląd przez wiele lat użytkowania. Pamiętaj, zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu kamery, sprawdź czy posiada ona lub czy można do niej dokupić dedykowany uchwyt.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza