Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 23 lutego 2016

Jak samemu znaleźć usterkę w systemie monitoringu

   Przedstawiamy kilka kroków, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyny awarii systemu monitorującego.


1. Sprawdzamy, czy zasilanie jest w porządku.

   Producenci sprzętu zawsze określają jakie napięcie jest potrzebne do prawidłowego działania urządzenia, sprawdzamy czy wartość zasilania jest zgodna z zaleceniami zawartymi w specyfikacji technicznej urządzenia.
Należy również sprawdzić przewody czy nie są one odłączone lub uszkodzone. Pęknięty, przecięty lub w inny sposób uszkodzony kabel należy wymienić.
Zawsze należy przeczytać instrukcję obsługi w celu uzyskania szczegółowych informacji jak naprawić lub wymienić elementy systemu monitorującego.

2. Sprawdzamy kabel zasilający.

   Zwróćmy uwagę czy wtyczka jest dobrze umieszczona w gnieździe i czy gniazdo do którego jest podłączona jest właściwym wejściem zasilającym. Jeśli urządzenie podłączone jest do akumulatora, należy sprawdzić czy akumulatory działają poprawnie.

3. Sprawdź nośniki pamięci.

   Jeśli kamera podpięta jest do urządzenia magazynującego materiał filmowy należy je sprawdzić pod kątem prawidłowego podłączenia, oraz prawidłowej pracy wyłączając i włączając urządzenie.

4. Sprawdź czy komputer działa prawidło.

   Winę za nieprawidłowości może ponosić komputer, lub inne urządzenie do którego system jest podłączony. W komputerze sprawdź kartę graficzną.

5. Kontrola oprogramowania.

   Często zdarza się, że sprzęt jest w porządku ale szwankuje oprogramowanie dedykowane naszym urządzeniom. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie czy oprogramowanie nie wymaga natychmiastowej aktualizacji, lub diagnostyka czy program nie został uszkodzony. Jedną z częstych praktyk jest odinstalowanie i zainstalowanie na nowo oprogramowania.


   Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek, jest duże prawdopodobieństwo że sami poradzimy sobie z naprawą usterki naszego systemu monitorującego.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza