Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 19 stycznia 2016

Nie igraj z czadem, jesteś na straconej pozycji!

   Potocznie mówimy czad, nazwa systematyczna brzmi tlenek węgla (II),  wzór chemiczny CO, jest jednym z gazów które powstają w procesie niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania. 
Jest silnie trujący, bezwonny i niewidoczny gołym okiem. Odrobinę lżejszy od powietrza dzięki czemu doskonale się z nim miesza i rozprzestrzenia po pomieszczeniach.Gdzie się może pojawić?

   Najczęstsze źródła czadu to kominki, gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. 
Powstaje w wyniku niepełnego spalania, które może wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni, czy też zapchanego i nieszczelnego przewodu kominowego lub uszkodzonego połączenia między kominami i piecami.

Jak zapobiegać?

   Podstawową przyczyną powstawania tlenku węgla jest brak dostępu odpowiedniej ilości tlenu, przez co spalanie jest niezupełne i powstaje czad. Czyli logicznie rzecz biorąc zadbajmy w pomieszczeniach mieszkalnych o:
- sprawną wentylację;
- codzienne wietrzenie wszystkich pomieszczeń;
- przegląd techniczny urządzeń grzewczych, pieców, kominów;
- zainstaluj czujki tlenku węgla.

Jak zainstalować czujkę?

   Czujka jest małym elektronicznym urządzeniem zasilanym bateriami. W komplecie producent często dodaje elementy, które pozwolą zamocowanie urządzenia. Jednak mocowanie jest zależne od rodzaju ściany do której czujka będzie przymocowana.

Do zwykłej ściany z cegły, pustaka najlepiej wykorzystać tzw. kołki „szybki montaż” np. Koelner. Najpierw należy wywiercić otwór odpowiedniej wielkości w ścianie, dopasowując średnicę wiertła do średnicy i długości kołka. Następnie potępujemy jak pokazuje poniższy schemat.Do drewnianej powierzchni odpowiednie będą wkręty do drewna, które wkręcamy za pomocą wkrętarki lub wkrętaka.


Powierzchnia plastikowa, szklana lub drewniana z politurą, tu najlepszym rozwiązaniem będzie dwustronna taśma klejąca. Jednak nie polecamy taśmy zakupionej w sklepie papierniczym która jest słaba, proponujemy taśmę montażową zakupioną w sklepie z materiałami budowlanymi.

   Czujki tlenku czadu są powszechnie dostępnymi urządzeniami, bardzo skutecznie spełniają swoją rolę i kosztują niewiele, więc czy stać Cię na to aby ryzykować życie swojej rodziny i nie zamontować czujki? Zobacz tutaj.

1 komentarz: