Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 5 stycznia 2016

Czy kamery IP mają tak wiele zalet?

   W naszej pracy bardzo często spotykamy się z pytaniem o dobór odpowiedniego systemu monitoringu. Regularnie zatem słyszymy “czy może pan zaproponować kamery wysokiej rozdzielczości, no takie kamery ip”. Jak zatem takie odczucie wielu osób o wysokiej jakości kamer sieciowych ma się do rzeczywistości? Czy kamery IP rzeczywiście mają tak wiele zalet?


    Na wstępie należy zaznaczyć, że kamery (i urządzenia) do monitoringu IP działają w sieciach komputerowych - podobnie jak komputery będą się łączyły z innymi urządzeniami poprzez switche i routery. W tej perspektywie staje się jasne, że zarówno rejestratory IP jak i kamery IP wykorzystują klasyczny przewód wykorzystywany w sieciach - skrętkę komputerową zakończoną wtykiem RJ-45. 
Warto zaznaczyć, że przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń jednym przewodem można poprowadzić jednocześnie sygnał i zasilanie. Co za tym idzie monitoring IP świetnie się sprawdzi na rozległych przestrzeniach gdzie mamy już przygotowaną sieć komputerową, gdyż w miarę łatwo będzie wszystkie urządzenia połączyć (np. osiedla, centra handlowe, duże biura i instytucje). 
Monitoring z kamerami IP można zastosować oczyście też w domach i mniejszych budynkach - na pewno na tym nikt nie straci. 
W tym miejscu warto zapytać: a co z kamerami wi-fi? Odpowiedź jest bardzo prosta: nie używa się takich. Rzeczywiście można spotkać wiele takich urządzeń na rynku, jednak ze względu na zwykle słabą jakość działania sieci wifi (w porównaniu do jakości przewodowej) i wysyłanie dużych pakietów danych, stabilność działania takich kamer jest mocno wątpliwa. Z tego tytułu zalecamy monitoring wyłącznie przewodowy.

    “Kamery IP mają wysokie rozdzielczości pracy” - jest to częściowa prawda. Dostępne w sieci jest wiele kamer IP, które oferują “bardzo wysoką” rozdzielczość 640x480, a warto przypomnieć, że przykładowo system HDCVI obsługuje kamery w rozdzielczości 1920x1080, czyli ponad 6-razy więcej pikseli. W takim zestawieniu kamery IP wypadają słabo, jednak to profesjonalne kamery IP mają do zaoferowania najwięcej (2mpix, 3mpix, 5mpix, 4K) i posiadają najwięcej opcji regulacji. 
Śmiało można powiedzieć, że systemy monitoringu IP są liderem jeśli chodzi o jakość i możliwości. 

Kamery i rejestratory IP, ich ceny i specyfikacje można znaleźć tutaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza