Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 4 sierpnia 2015

Zestaw do monitoringu AHD

Przykładowy zestaw do monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego, obiektu średniej wielkości:


Jej cechami charakterystycznymi są dobra rozdzielczość obrazu 800 TVL / 1.3 Mpx, z możliwością regulacji szerokości kadru. Kamera posiada również oświetlacz podczerwieni (40 m) i mechaniczny filtr IR - wiernie odwzorowuje kolory obrazu.

Podstawowe funkcje kamery:
Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, aby uzyskać jak najwyższą jakość podczas dnia i jak najwyższą czułość w nocy.
NR - Redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu, podczas pracy przy słabych warunkach oświetlenia.
D-WDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanego kadru. Umożliwia skuteczną obserwację sceny, w której są zarówno ciemne i jasne obszary.
AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał wyjściowy, w przypadku spadku natężenia oświetlenia.
AES - Automatycznie reguluje czas naświetlania przetwornika, w zależności od panujących warunków oświetlenia.

Została zaprojektowana w oparciu o sprawdzony i niezawodny przetwornik obrazu 1/3" CMOS, dzięki niemu może ona wygenerować obraz o rozdzielczości 800 TVL w trybie analogowym i 720p w trybie AHD. Dodatkowymi zaletami przetwornika w technologii CMOS są: możliwość odczytu dowolnej ilości pikseli w dowolnej kolejności, co wpływa na jego szybkość działania, łatwe dostosowanie ostrości obrazu do obserwowanego kadru, niski pobór mocy. Obiektyw kamery DPHA4130TDNIR daje nam możliwość regulacji szerokości ogniskowej w zakresie od 2.8 do 12 mm. Mamy więc możliwość swobodnej regulacji zbliżenia i kąta widzenia kamery, co wpływa na jej uniwersalność.
Prezentowany model może prowadzić skuteczną obserwację nawet w warunkach całkowitej ciemności. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu promiennikowi IR, o skutecznym zasięgu do 30 m. Kiedy natężenie oświetlenie spadnie poniżej pewnego poziomu, kamera automatycznie przechodzi w tryb nocny (monochromatyczny) i uruchamia oświetlenie IR. Zastosowanie mechanicznego filtra podczerwieni sprawia, że generowany przez kamerę obraz zachowuje naturalne kolory. Podczas pracy w trybie dziennym filtr jest aktywny i odbija znaczną część promieniowania IR. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje zdjęty z przetwornika - poprawiają się parametry czułości, kosztem ogólnej jakości obrazu.
Kamera posiada uchwyt typu 3D, który umożliwia łatwą regulację położenia we wszystkich płaszczyznach. Dzięki niemu możemy ją zamontować w wygodnym dla nas miejscu, a następnie dostosować jej położenie.

Podstawowe funkcje:
Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia, aby uzyskać jak najwyższą jakość podczas dnia i jak najwyższą czułość w nocy.
DWDR - Cyfrowy szeroki zakres dynamiki, zwiększający rozpiętość tonalną obserwowanej sceny, Umożliwia skuteczną obserwację kadru na którym znajdują się jasne i ciemne obszary.
NR - Cyfrowa redukcja szumów, poprawiająca ogólną jakość obrazu.
AGC - Automatycznie wzmacnia sygnał, gdy spadnie on poniżej pewnego progu.
AES - Automatycznie dostosowuje parametry urządzeń optycznych do panujących warunków oświetlenia.

Rejestrator cyfrowy umożliwiający nagrywanie obrazu z 16 kamer analogowych i 4 źródeł audio. Wyposażony w 2 kieszenie do montowania dysków HDD max. 4 TB każdy i 2 porty USB2.0. Rejestrator używa kompresji H.264 oraz posiada podwójny strumień kodowania, a także port Ethernet, 16 wejść i 3 wyjścia alarmowe oraz interfejs RS485.

Trzy tryby pracy:
I - 16 kanałów analogowych.
II - 14 kanałów analogowych + 2 kanały IP@720p lub 1kanał IP@1080p.
III - 12 kanałów analogowych + 4 kanały IP@720p lub 2 kanały IP@1080p.
Kompresja H.264 jest obecnie najlepszą dostępną kompresją wideo, dostępną na rynku - znacznie zmniejsza rozmiar plików wideo, oszczędzając miejsce na wbudowanych dyskach twardych. Podwójny strumień kodowania jest szczególnie przydatny do pracy zdalnej z urządzeniem. Pozwala on na przesłanie obrazu do podglądu zdalnego poprzez mało wydajne łącze internetowe, nie powodując przy tym jakości obrazu rejestrowanego.
Rejestrator jest wyposażony w wejścia alarmowe, dzięki którym może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi takimi jak np. czujki ruchu, kontaktrony. Odpowiednia konfiguracja może powodować różne działanie po stronie rejestratora w przypadku wykrycia zgłoszenia alarmu przez czujkę, np. rozpoczęcie nagrywania.1 komentarz:

  1. To wysokiej jakości monitoring a z tego opisu można się dokładnie dowiedzieć jak działa. Na pewno myśląc o zainstalowaniu warto tu wejść i zapoznać się z informacjami.

    OdpowiedzUsuń