Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 25 sierpnia 2015

Dziecko samo w domu

   Kończą się wakacje od września dzieci wrócą do szkoły, my wracamy z urlopów do codziennych obowiązków. Każdemu zdarzyła się sytuacja, że dziecko na krócej lub dłużej musiało zostać samo w domu. „Nie otwieraj obcym”, „bądź grzeczny” są to często powtarzane frazy gdy dzieci mają zostać same w domu. Ufamy naszym latoroślom, jednak przezorniej jest zastosować zasadę ograniczonego zaufania. Co może nam pomóc, aby dziecko zostawione samo w domu naprawdę było bezpieczne.Mechaniczne zabezpieczenie drzwi
   Łańcuch na drzwiach nie jest wcale przestarzałą formą zabezpieczenia. Warto wychodząc z domu zadbać o to, aby dzieci zamknęły drzwi na łańcuch. W momencie otwierania drzwi zabezpieczonych łańcuchem, ewentualny napastnik może zrezygnować ze swoich złych zamiarów, ponieważ sforsowanie tej przeszkody może być hałaśliwe, co wzbudzi ciekawość sąsiadów.

   Bardzo dobrze nam znane urządzenie, jednak nie zaniedbujmy jego obsługi otwierając drzwi każdemu, ponieważ dzieci przejmą nasze złe nawyki. Nauczmy nasze pociechy i sami dajmy dobry przykład, że zawsze należy podnieść słuchawkę i zidentyfikować osobę dzwoniącą. W ten sposób mamy pewność, że pod naszą nieobecność do domu nie zostanie wpuszczona osoba niepowołana.

   Urządzenie świetnie chroniące nasz dom przed wpuszczeniem nieproszonych gości. Nie ma nic prostszego niż nauczenie dziecka aby zobaczyło na ekranie monitora wideodomofonowego kto idzie i wpuszczenie tylko osób znajomych. Ponadto wybrane modele wideodomofonów oferują nam możliwość podglądu obrazu przez internet, nagrywanie (zapis ciągły 24h lub po wykryciu ruchu z kamery) i odtwarzanie zdarzeń, podgląd co się dzieje w polu widzenia kamery bez wywołania z modułu zewnętrznego.

   Dziecko samo w domu czasami wpada na niezbyt mądre pomysły. Nierzadko zdarza się, że majstrowanie przy różnego rodzaju urządzeniach, grzebanie w gniazdkach, mrożąca krew w żyłach zabawa zapałkami może skończyć się katastrofą. Czujki zainstalowane w domu odpowiednio szybko zaalarmują otoczenie, oraz nas za pomocą np. sms jeśli coś niedobrego będzie działo się w domu.

   Jeśli bardzo chcemy mieć przez cały czas dziecko na oku, najprościej jest zamontować kamery, których podgląd możemy mieć online w urządzeniach mobilnych. W każdej chwili sprawdzimy co dzieje się w domu. Obecnie kamery są coraz tańsze, a ich instalacja nie wymaga zatrudniania profesjonalnej firmy.


   Bezpieczeństwo to świadomość wspierana przez technologię, więc dlaczego nie skorzystać z dobrodziejstw jakie oferują nam coraz inteligentniejsze urządzenia. Bezpieczeństwo rodziny jest sprawą priorytetową, myślenie z wyprzedzeniem o zagrożeniach na nas czyhających świadczy o naszej dojrzałości.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza