Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 18 sierpnia 2015

Podstawowy podział elektrozaczepów

   Elektrozaczep jest to urządzenie elektromagnetycznie służące do zdalnego, przewodowego odryglowywania drzwi. Sterowanie elektrozamkiem może być realizowane przez system domofonowy, widoedomofonowy, kontroli dostępu lub prosty przycisk zwierny (tzw. "dzwonkowy").

Elektrozaczepy dzielimy na zwykle i rewersyjne, główną różnicą między nimi jest fakt, że elektrozaczep zwykły bez napięcia jest zamknięty, rewersyjny natomiast bez napięcia jest otwarty.
Elektrozaczepy zwykłe stosowane są w przypadku pomieszczeń z kontrolą dostępu, natomiast elektrozaczepy rewersyjne np. w klatkach ewakuacyjnych.Elektrozaczep bez pamięci potrzebują sygnału ciągłego, w czasie którego elektrozaczep jest otwarty, po zaniku sygnału elektrozaczep jest zamknięty.

Elektrozaczep z pamięcią działają na zasadzie impulsu, po pojedynczym sygnale elektrozaczep będzie otwarty aż do momentu  otwarcia drzwi przez użytkownika, w momencie zamknięcia drzwi elektrozaczep przechodzi w pozycję zamkniętą.

Elektrozaczep z blokadą posiada mechaniczny przełącznik blokady, który można ustawić w położenie otwarte lub zamknięte. W stanie otwarte można przechodzić przez drzwi przez dowolny czas bez podawania impulsów elektrycznych. W stanie zamknięte pracuje standardowo jak inne modele zamków elektromagnetycznych. Ustawienie przełącznika jest możliwe tylko przy drzwiach otwartych. Po zamknięciu drzwi zmiana położenia przełącznika nie jest możliwa. Ma zastosowanie w miejscach, gdzie w ciągu dnia jest duży ruch i nie ma konieczności kontroli wstępu osób. W zależności od potrzeby można zamek elektromagnetyczny przełączyć do trybu pracy z kontrolą wstępu osób.

Różne rodzje elektrozaczepów oraz ich szczegółowe dane techniczne można zobaczyć tutaj.

3 komentarze:

  1. Poszukuję sprawdzonego ślusarza. Podobno w Olsztynie najlepsi są www.kluczykolsztyn.pl – może ktoś z Was korzystał z ich usług.

    OdpowiedzUsuń
  2. Korzystaliśmy z usług Serwisu Fortex www.serwis-zamkow.pl. Najlepsi fachowcy w branży!

    OdpowiedzUsuń
  3. Auto – efektywne sprzątanie? Warto zaufać www.zadbaneauto.pl.

    OdpowiedzUsuń