Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 14 lipca 2015

Jak działa włamywacz

   Często w telewizji oglądamy, że włamywacz obserwuje ofiarę i jego dom, zapoznaje się z planem dnia mieszkańców, planem budynku, zabezpieczeniami itp. Oczywiście takie włamania również się zdarzają, jednak ten najpopularniejszy schemat wygląda zupełnie inaczej. Złodzieje działają często w bardzo beszczelny sposób liczą na łud szczęścia i chwilę naszej nieuwagi.Przez drzwi balkonowe często w biały dzień.
Włamywacze działają w kilka osób, powoli jeżdżą samochodem po osiedlach, najbardziej interesują ich mieszkania na parterze i pierwszym piętrze. Co nie znaczy, że wyższe piętra są nie do ruszenia, bo i „alpiniści” się zdarzają. Rajem są balkony zasłonięte drzewami i krzakami. Gdy zostanie ustalone, że w mieszkaniu nie ma domowników jeden osobnik pilnuje, a sprawniejszy wspina się na balkon. Drzwi balkonowe otwiera wbijając  wkrętak między framugę a drzwi, wystarczy przesunąć go w dół i drzwi w brutalny sposób, ale zostają otwarte. Mieszkanie zostaje na szybko splądrowane, złoczyńcy zabierają przedmioty, które znajdują się na wierzchu lub w bardzo oczywistych miejscach.

Metoda na klamkę ("na cwaniaka").
Przestępcy chodzą po klatkach schodowych i naciskają klamki, szczytem szczęścia są otwarte drzwi bez właścicieli mieszkania wewnątrz. Obecność domowników nie wyklucza jednak powodzenia, wystarczy że w przedpokoju będzie stała torebka, a domownicy będą zajęci w innych pomieszczeniach. Złodzieje nie mają skrupułów i wchodzą do naszych domów na beszczelnego, w momencie kiedy ich ktoś nakryje najzwyczajniej uciekają.

Ukradli mi zamek.
Wkładka zamka wykonana jest najczęściej z mosiądzu, który  jest miękki, więc jeżeli wkładka zamka wystaje poza klamkę/szyld więcej niż 2-3mm lub klamka jest wykonane z cienkiej blaszki albo skręcana śrubkami od zewnątrz – to daje możliwość złodziejowi uchwycenia wkładki narzędziem przypominającym kleszcze. Szarpnięcie na przemian w prawo i lewo powoduje przełamanie się wkładki na pół w miejscu przewężenia (tam gdzie wkręcana jest śruba montażowa). Ponieważ wkładka zamka jest elementem napędzającym wszystkie rygle drzwi, po wyciągnięciu jej można dowolnym elementem zimitować ten ruch i otworzyć drzwi. Wprawnemu włamywaczowi na taką operację wystarczy 30 sekund!

Białe włamanie.
Czyli włamanie przez osobę, która jakimś cudem posiada klucz do naszego mieszkania. Zostawiamy klucze ekipie remontowej, lub dajemy je pani sprzątającej…  zastanówmy się kilka razy zanim zostawimy komuś nasze klucze. Jeśli doszło do takiej sytuacji zawsze można zmienić wkładkę w zamku i sprawa załatwiona.

Kradzieże i włamanie "na śpiocha".
Sprawca działa gdy domownicy śpią, najczęściej jest to między 2 a 5 w nocy. Złodzieje włamują się się do domu przez drzwi balkonowe, wiercąc w odpowiednim miejscu dziurę i drutem odchylając zapadkę zamka, przez garaż, przez otwarte okno w piwnicy. Tago typu włamania często mają miejsce w domach jednorodzinnych, gdzie domownicy śpią na górze, a w tym czasie złodzieje buszują na dole.


   Wiele osób myśli, że temat włamań ich nie dotyczy, podczas gdy średnia liczba włamań w Polsce wynosi około 320 dziennie.

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy wiecie, ale przed włamaniem i kradzieżą można się zabezpieczyć kupując odpowiednie ubezpieczenie. Jeśli chodzi o polisy dotyczące nieruchomości, sporo informacji na ten temat na pewno znajdziecie tutaj http://kompleksowaochrona.pl/ . Jak najbardziej polecam wam tę stronę odwiedzić, jeśli właśnie takiego ubezpieczenia szukacie

  OdpowiedzUsuń
 3. Można i pomyśleć o roletach zewnętrznych, te zwiększają bezpieczeństwo. Na stronie https://plissandroll.pl będziecie mogli takie znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie chcę wiedzieć jak działa włamywacz i oby nigdy nie być w takiej sytuacji. Są teraz różne zabezpieczenia. Tak jak do drzwi to warto kupić solidny zamek. W sklepie https://swiatzamkow.pl/pl/producent/zamki-lob-11 macie doskonały wybór i dobre ceny przy tym. Tam to zamki wielu dobrych marek znajdziecie.

  OdpowiedzUsuń