Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

środa, 19 czerwca 2019

Bezpieczny wyjazd wakacyjny

   Rozpoczynają się wakacje i większość z nas ma już zaplanowane wyjazdy, dzięki którym będzie można na nowo naładować akumulatory. Aby odpoczynek faktycznie był w stu procentach relaksem warto wcześniej pomyśleć o kilku podstawowych zasadach, które zapewnią nam spokojny odpoczynek, bez przykrych niespodzianek.Puste mieszkanie czy dom, to łakomy kąsek dla włamywacza
   Niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego, że potencjalni włamywacze kręcą się w naszym pobliżu aby wywęszyć okazję na łatwy zarobek. Zwłaszcza w czasie wakacji wytężają się ich zmysły, żeby zlokalizować mieszkania czy domy, słabo zabezpieczone, których mieszkańcy wyjeżdżają na wakacje. Dlatego nawet mieszkając w spokojnej okolicy postarajmy się aby nasz dobytek był dobrze zabezpieczony mechanicznie czyli dobre drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne itp. Dodatkową ochrona to system alarmowy lub monitoring, który okazuje się być niezastąpiony w sytuacji, gdy dom jest pusty. Mając kamery możemy w każdej chwili zajrzeć online co w danej chwili dzieje się w naszym mieszkaniu lub obejściu.
Niezastąpieni są oczywiście czujni sąsiedzi i znajomi, którzy co parę dni będą zaglądać do domu czy wszystko jest w porządku. Dlatego nie rezygnujemy również z takiej formy zabezpieczenia, aby spokojnie odpoczywać.

Bezpieczna podróż
   Najwięcej nieciekawych zdarzeń związanych z kradzieżą i utratą bagażu czy innych przykrych sytuacji ma miejsce w czasie podróży. Należy zachować kilka podstawowych zasad, które pozwolą nam w bezpieczny sposób dotrzeć do miejsca odpoczynku. Starajmy się mieć jak najmniejszą ilość toreb i walizek, ponieważ zwłaszcza jeśli przemieszczamy się komunikacja publiczną, będzie większa szansa, że gdzie coś zostawimy. Nie należy ufać przygodnym znajomym, zawsze znajomości zawierane w czasie podróży traktujemy z rezerwą. Przy sobie miejmy tylko niewielka ilość gotówki, która jest nam niezbędna. Ważne dokumenty i karty nie powinny znajdować się w jednej saszetce, powinny być poumieszczane w różnych miejscach, tak aby w razie kradzieży nie zostać z niczym. Walizka powinna posiadać kłódkę lub szyfr co nie pozwoli osobie trzeciej splądrować naszego bagażu. Nie wolno walizek zostawiać i odchodzić od nich zbyt dlatego, bo złodzieje tylko czekają na takie okazje. Zwracamy uwagę jadąc w autobusie czy ktoś nie wyciąga naszej torby na poszczególnych przystankach. Uwaga na kieszonkowców, którzy wiedzą, że na dworcach i lotniskach bardzo często pośpiech i zamieszanie sprzyjają naszej nieuwadze i ułatwiają wyciągnięcie portfela czy telefonu.

Niebezpieczeństwa w hotelach i pensjonatach
   Wyjeżdżając warto zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania. Dlatego najlepiej jakbyśmy na wakacje nie zabierali bardzo cennych przedmiotów, a karty kredytowe zawsze mieli przy sobie. W hotelach z większym standardem dostępne są sejfy dla gości z których warto korzystać. Niestety w tradycyjnych agroturystykach, domkach czy pensjonatach takiego luksusu nie ma. Należy zawsze mieć na uwadze, że ktoś niepowołany może wejść do naszego pokoju i zabrać cenne rzeczy.
Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą kamerki bezprzewodowej, która jest niewielka i będzie świetnym strażnikiem w naszym pokoju, a my mamy ciągły podgląd na to co dzieje się w miejscu monitorowanym.

   Podsumowując, jeśli planujemy wakacje to warto oprócz przyjemności pomyśleć również o zabezpieczeniu naszych dóbr materialnych, ponieważ ich strata niekorzystnie na nas wpłynie i zamiast odpoczywać dodamy sobie tylko stresu. Zatem z ograniczonym zaufaniem i spokojnie ruszamy w podróże małe i duże.

1 komentarz:

  1. Jak masz zamontowany monitoring bezprzewodowy tego typu https://ivel.pl/p8627,monitoring-bezprzewodowy-p2p-wifi-ip-rejestrator-sieciowy-4-kanalowy-ip-4x-kamera-ip-akcesoria.html to wyjeżdżasz spokojnie i się nie martwisz, jak coś masz podgląd na to co się dzieje w domu a kamery odstraszają złodziei.

    OdpowiedzUsuń