Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

poniedziałek, 15 lipca 2019

Bariera podczerwieni czyli ochrona obwodowa obiektu


  Idea zabezpieczania obiektów systemami alarmowymi sygnalizacji włamania polega na jak najwcześniejszym wykrywaniu intruza. Jeżeli zostanie on wykryty na tyle wcześnie, że ochrona, grupa interwencyjna lub Policja zdążą zareagować, to tak zaprojektowany system może przeciwdziałać grabieży, zniszczeniu mienia czy nawet napadowi. O takim systemie zabezpieczenia mówimy, Że został zaprojektowany zgodnie z zasadami sztuki. Przykładem realizacji powyższej zasady może być system wczesnego wykrywania intruza, w którym w tzw. ochronie obwodowej (nazywanej również z angielskiego ochroną perymetryczną) zostaną wykorzystane aktywne tory lub bariery podczerwieni. 

   Bariera podczerwieni jest zbudowana z dwóch lub więcej torów podczerwieni. Aktywny tor podczerwieni składa się z nadajnika podczerwieni i odbiornika podczerwieni. W nadajniku wytwarzana jest wiązka niewidzialnego światła o określonej długości fali (w paśmie podczerwieni), która w niektórych rozwiązaniach jest dodatkowo modulowana. Odbiornik przetwarza odebrany niewidzialny sygnał świetlny na odpowiedni sygnał elektryczny, poddając go odpowiedniej obróbce. W niektórych, droższych urządzeniach, obróbka sygnału jest bardzo wyrafinowana i ma m.in. na celu minimalizację możliwości występowania fałszywych alarmów.   Takex bariera podczerwieni PR-10B - wewnętrzna bariera podczerwieni o zasięgu 10 m, zintegrowany nadajnik z odbiornikiem. PR-10B - Wewnętrzna bariera podczerwieni o skutecznym zasięgu 10 m. Zintegrowany nadajnik z odbiornikiem (1 urządzenie) bardzo dobrze spisuje się w systemach ochrony obwodowej domów prywatnych lub przestrzeni biurowych, w miejscach w których chcemy uniknąć konieczności prowadzenia kabli. Bariera może zostać użyta np. do ochrony drzwi lub okien. Prezentowany model ma możliwość regulacji czułości, możliwość regulacji kierunku wiązki w zakresie 180o i został wyposażony w odbłyśnik - zawieszony naprzeciwko bariery odbija wiązki podczerwone.

Źródło: elektroinstalator.com.pl

1 komentarz:

  1. Polecam niedrogie rozdzielnice i obudowy firmy Schneider Electric. https://www.se.com/pl/pl/product-category/4000-rozdzielnice-i-obudowy Wszystkie oferowane przez nich produkty cechują się najwyższą jakością oraz starannością i dokładnością wykonania. Ich produkty są najbardziej popularne jeśli chodzi o rozdział energii w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym.

    OdpowiedzUsuń