Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

czwartek, 12 kwietnia 2018

Zalety systemów kontroli dostępu

   System kontroli dostępu, to nowoczesne podejście do tematu zabezpieczenia drzwi  domów, firm itd. przed wtargnięciem osób nieupoważnionych.

Tradycyjny dostęp do budynków za pomocą klucza i zamka obarczony jest kilkoma wadami:
- w przypadku korzystania w jednego wejścia przez wiele osób komplikuje się kontrolowanie dostępu do kluczy,
- w przypadku zgubienia klucza najczęściej należy wymienić wkładkę bębenkową, bądź cały zamek (w końcu nie wiadomo, czy klucz nie został skradziony lub znaleziony przez niepowołana osobę),
- w przypadku zwolnienia się pracownika należy postąpić, jak wyżej - nawet jeżeli pracownik zwróci klucz (klucz dorobić jest bardzo łatwo).System kontroli dostępu sterujący zamknięciami eliminuje powyższe problemy. Za pomocą sterownika systemu można łatwo i szybko zmienić lub odebrać danej osobie uprawnienia wstępu do określonych stref, czy pomieszczeń.

Zalety zamków elektronicznych:
- wysoki stopień bezpieczeństwa dzięki wielu kombinacjom kodów nie do podrobienia;
- w przypadku zagubienia lub kradzieży użytkownik otrzymuje nową zakodowaną kartę bez konieczności wymiany zamka (stara jest dezaktywowana),- jedna karta może umożliwiać dostęp do wszystkich lub tylko części pomieszczeń biura, do parkingu itp.
- w przypadku zagubienia lub kradzieży użytkownik otrzymuje nową zakodowaną kartę bez konieczności wymiany zamka (stara jest dezaktywowana),
- jedna karta może umożliwiać dostęp do wszystkich lub tylko części pomieszczeń biura, do parkingu itp.
- w przypadku osoby mającej dostęp do wielu pomieszczeń najczęściej pojawia się konieczność noszenia pęku kluczy (chociaż tutaj należy wspomnieć o systemie wspólnego klucza).

   Najprostszym w montażu systemem kontroli dostępu jest elektroniczny zamek drzwiowy. Jego konstrukcja powstała dzięki zintegrowaniu technologii mechanicznych zamków drzwiowych z technologią cyfrową. Zamek i klucz nie są już tylko urządzeniami do otwierania i zamykania, ale także urządzeniami zapamiętującymi i programowalnymi. Zamki elektroniczne posiadają wiele funkcji niedostępnych przy zamkach tradycyjnych. Tradycyjne zamki mechaniczne są więc coraz częściej zastępowane przez zamki elektroniczne na karty chipowe lub zbliżeniowe oraz na zamki z czytnikiem linii papilarnych. Dzieje się tak w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, biurach i firmach.

   W hotelach zamki tego typu ułatwiają pracę recepcji i są nowoczesną alternatywą w stosunku do zamków mechanicznych. Każdy gość hotelowy otrzymuje kartę z dostępem do swojego pokoju i ewentualnie do określonych usług hotelowych (basen, sauna, parking itp.). Personel sprzątający ma dostęp do pokoi hotelowych tylko w ściśle określonych porach dnia. Kierownictwo hotelu i personel techniczny może mieć dostęp do wszystkich pokoi hotelowych i pomieszczeń gospodarczych bez ograniczeń czasowych. Możliwość odczytu historii otwarcia zamków zapewnia pełny nadzór nad pracą personelu.

   Również w biurach zamki elektroniczne znajdują wiele zastosowań. Każdy pracownik otrzymuje kartę umożliwiającą dostęp do określonych pomieszczeń biurowych w określonym czasie. Kierownictwo ma dostęp do wszystkich pomieszczeń, włącznie z pomieszczeniami specjalnymi (np. pomieszczenie serwera lub archiwum) bez ograniczeń czasowych. Natomiast personel administracyjny może mieć dostęp tylko do określonych pomieszczeń i tylko w określonych godzinach.
6 komentarzy:

 1. Generalnie nie jadam pizzy, ale skusiłem się na placek z www.szybkapizza.pl. Był bardzo dobry!

  OdpowiedzUsuń
 2. Serwis Fortex serwis zamków to fachowcy, którzy radzą sobie niezależnie od sytuacji. Warto im zaufać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto zaufać Serwisowi Fortex www.serwis-zamkow.pl - specjaliści bez trudu uporają się z każdą usterką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Skorzystałem z usług Fortex www.serwis-zamkow.pl – od ręki wykonali dla mnie nowe klucze.

  OdpowiedzUsuń
 5. System kontroli dostępu jest bardzo ok.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sądzę, że jako element kontroli dostępu może się sprawdzić system klucza master key. Możemy się z nim zapoznać na https://pozamykaj.pl/content/24-system-master-key-jak-to-dziala i myślę, że to dobre rozwiązanie dla wielu rodzajów działalności gospodarczej – od hotelarskiej po usługową czy produkcyjną.

  OdpowiedzUsuń