Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 14 marca 2017

Darmowe programy do monitoringu IP

   Monitoring IP jest bardzo wygodną formą zabezpieczenia, z tego względu że jest możliwość podglądu z kamer na urządzeniach elektronicznych, które posiadamy w domu lub firmie takich jak laptop, komputer PC, smartfon, tablet. Jednak aby można było obsługiwać kamery i mieć z nich podgląd na owych urządzeniach należy zainstalować oprogramowanie dedykowane danej kamerze. Oprogramowania często dostarczane są gratis wraz z kamerą w komplecie, czasami jeśli potrzebujemy bardziej zaawansowanych opcji drogich kamer IP oprogramowanie można zakupić. Jest jeszcze jedna możliwość: darmowe programy do monitoringu.

Programy posiadają różne parametry, należy je dobrać pod względem:
 • systemu operacyjnego jaki posiadamy na urządzeniu, za pomocą którego chcemy obsługiwać kamery
 • ilości kamer jakie są zainstalowane w systemie monitorującym
 • producenta kamery, ponieważ nie każda kamera będzie obsługiwana przez dany program
 • czy chcemy aby obsługiwana była kamera i rejestrator.
Programy proponują różne opcje:
 • możliwość nagrywania strumienia
 • efekty specjalne dla rejestrowanego obrazu
 • streamowanie obrazu na stronie internetowej czyli podgląd obrazu kamery z poziomu przeglądarki internetowej
 • zapisywany strumień może być kompresowany automatycznie do formatów typu DiviX czy MPEG-4, przez co nagranie zajmuje mniej miejsca na dysku
 • detektor ruchu i dźwięku
 • wykonanie zrzutu ekranowego
 • wysyłanie powiadomienie email po wykryciu ruchu.
Nasze propozycje darmowego oprogramowania z jakiego można skorzystać oraz linki do nich KLIK.6 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze, że można mieć teraz darmowy dostęp do różnego rodzaju oprogramować i programów z zakresu nauki programowania, bo to wspiera idee bycia samoukiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uważam że monitoring w różnych miejscach być musi. O wypadki nie trudno a lepiej mieć w takich przypadkach dokumentację wydarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno warto jest inwestować w monitoring w celu zwiekszenia bezpieczeństwa. Polecam wam skontaktować się z firmą https://gemini-tech.com.pl/ , która zajmuje się dystrybucją wysokiej klasy systemów monitoringu oraz alarmowych. Moim zdaniem bez problemu spełnią one wasze oczekiwania

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem bardzo fajnie opisany problem. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że również tego rodzaju oprogramowanie muszę mieć u siebie, ale na ten moment skupiam się na systemie do wideokonferencji. Jestem przekonany, że po przeczytaniu http://affmarketing.pl/jaki-system-wideokonferencyjny-dla-malych-firm/ już wiem jaki dokładnie mam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie jeśli chodzi o same oprogramowanie to jest ono niezwykle ważne. Ja bardzo chętnie korzystam z oprogramowania firmy https://www.connecto.pl/ i muszę przyznać, że sprawdza się ono bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń