Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

piątek, 4 września 2015

Monitoring w małym sklepie

   Coraz więcej osób prowadzących niewielkie sklepiki i kioski decyduje się na zamontowanie systemu monitoringu. Instalacje systemu wizyjnego stają się coraz bardziej popularne ze względu na coraz niższą cenę sprzętu. Nie warto wydawać pieniędzy na atrapy, ponieważ każdy szanujący się złodziej jest w stanie rozpoznać fałszywkę.

Dlaczego zamontować monitoring?
Umieszczenie kamer w lokalu odstrasza złodzieja.
Nagranie z monitoringu pomoże w ujęciu sprawcy i udowodnieniu mu winy.
Umożliwia kontrolowanie pracowników.

Na co zwracać uwagę
Warto monitorować wejścia, punkty kasowe, newralgiczne miejsca w sklepie, których sprzedawca nie widzi dokładnie.
Jednym z najprostszych wariantów monitoringu, jest monitoring IP. Wybieramy kamerę i rejestrator -jak wybrać kamerę opisaliśmy tutaj, o rejestratorach piszemy tutaj.
Obraz z kamery widzimy na żywo w sieci, jednocześnie jest on nagrywany na dysku twardym rejestratora. 
Dodatkowo bardzo przydatnym rozwiązaniem jest równoległe nagrywanie materiały w tzw. „chmurze” czyli na określonym serwerze, dzięki czemu nagranie nie ulegnie ewentualnemu zniszczeniu w czasie włamania.
W przypadku monitoringu sklepu przydatna jest funkcja automatycznej detekcji ruchu, która pozwala na rejestrowanie tylko sytuacji w których się coś dzieje, przez co oszczędzamy miejsce na dysku twardym.
Zestaw do monitoringu może być kombinacją różnego typu kamer w zależności od potrzeb właściciela.


Przykładowy zestaw do monitoringu IP:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza