Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 1 września 2015

Jakie zagrożenia eliminuje monitoring w szkole

   Dziś początek roku szkolnego, młodzież wypoczęta i pełna energii wkracza do budynków szkolnych aby rozpocząć nowy rok szkolny.  Nie tylko w szkołach, ale ogólnie rzecz biorąc w instytucjach gdzie mamy do czynienia z dużym przepływem ludzi czają się różnego typu niebezpieczeństwa. Najlepszą metodą zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom jest prewencja, wiadomo nie wyeliminuje to negatywnych zachowań, ale z pewnością zmniejszy ich ilość oraz w razie potrzeby będzie pomocna w rozwiązaniu konfliktu.Monitorowane wejście do szkoły.
Kamera umieszczona przy wejściu odstraszy dealerów środków odurzających oraz osoby postronne, które mają ochotę wejść na teren placówki w złych zamiarach. Dodatkowo wszelkie nagabywanie uczniów w pobliżu budynku szkoły monitorowanej zniechęca potencjalnych złoczyńców.

Monitorowanie pomieszczeń szkolnych
Oczywiście monitoringu nie ma w toaletach. Jednak na korytarzach, salach, szatniach jak najbardziej kamery są wskazane. Świetnie wpływają na zachowania uczniów, którzy jednak czują respekt przed okiem kamery i zanim coś „zmajstrują” zastanowią czy warto. Nagrania z monitoringu mogą służyć jako dowód gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku na terenie szkoły, bójki lub innego rodzaju nieporozumienia.

Obraz dostępny on-line
Niektóre szkoły na swojej stronie internetowej, po zalogowaniu udostępniają obraz z kamer na swojej stronie internetowej. Zwiększa to bezpieczeństwo zarówno w czasie gdy przebywają w szkole jak i wtedy, gdy spędzają czas pozalekcyjny na jej terenie.

   O fakcie, że szkoła jest lub będzie monitorowana informowani są uczniowie i rodzice. Z doświadczenia wiadomo, że większość szkół jest monitorowana i zarówno rodzice jak i nauczyciele uważają to za dobre rozwiązanie, które ma służyć bezpieczeństwu dzieci.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza