Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 3 listopada 2020

System monitorujący w miejscu pracy

    Nadzór pracowniczy mógłby brzmieć jak coś, co firma zrobiłaby tylko wtedy, gdyby jej pracownicy nie byli godni zaufania. Instalacja urządzeń monitorujących w Twojej firmie ma jednak wiele zalet. Niektóre z tych korzyści nie są nawet plusami dla Ciebie, lecz dla samych pracowników. Jako szef nie będziesz musiał mieć cały czas oczy i uszy otwarte. Bardziej sensowne jest zatem korzystanie z systemu monitorowania personelu, który w każdej chwili poinformuje Cię o tym, co dzieje się w Twojej firmie.Będziesz mógł zobaczyć błędy

   Jeśli masz oczy i uszy otwarte, posiadasz możliwość zwrócenia uwagi na wszelkie błędy i pomyłki, które mogą pojawić się w miejscu pracy w ciągu dnia. Za każdym razem, gdy przyłapiesz pracownika popełniającego błąd, masz możliwość bezpośredniego skontaktowania się z nim i poinformowania go, że go popełnia, zachęcając go do jego naprawienia na od ręki. Alternatywnie, należy zaznaczyć to w notatce pracownika i wspomnieć o nim przy następnym spotkaniu z pracownikiem w celu dokonania oceny wydajności. Jeśli urządzenie monitorujące jest używane prawidłowo, może być również dobrą metodą zbierania dowodów. Pomoże ono pracownikowi dostrzec błędy, które popełnił w czasie rzeczywistym, tak aby mógł rozpocząć pracę nad ich poprawą i zwiększyć swoją wydajność w przyszłości. Monitorując błędy można zwiększyć efektywność pracy i polepszyć wyniki w zamierzonych działaniach.

Wzmocnienie więzi między pracownikiem a pracodawcą

   Jeśli chcesz wzmocnić relacje z pracownikami w miejscu pracy, możesz znaleźć błędy, które popełniają pracownicy i możesz do nich powrócić w późniejszym, bardziej stosownym momencie, zamiast od razu je wytykać (zwłaszcza jeśli nie są one poważne). W miarę jak pracownik dowiaduje się o swoich pomyłkach, może być zdenerwowany co skutkuje popełnianiem kolejnych błędów, w ten oto sposób tworzymy błędne koło. Może to zmniejszyć produktywność, a nawet wzbudzić wśród pracowników wrogość wobec przełożonych.

Znajdziesz tu mocne strony pracowników

   Pracownicy nie tylko chcą wiedzieć, co robią źle, ale chcą również wiedzieć, co robią dobrze aby mogli starać się to robić i stawać się w tym jeszcze lepsi. Chcą zmieniać i korygować swoje błędy. Za pomocą systemu monitoringu można zobaczyć, jak pracownicy wykonują swoje obowiązki i robić zdjęcia z tego, ile razy pracownicy robią o wiele więcej, niż się od nich wymaga. Miło jest, gdy na zebraniu opowiesz im o ich mocnych stronach. Możliwość zobaczenia, co pracownicy robią dobrze, daje Ci możliwość pogratulowania im i podziękowania za ich dobrą pracę. Gdybyś mógł poprzeć uznanie faktami uzyskanymi z systemu monitoringu pracownicy mieliby mniej problemów z zaufaniem. Zobaczą, jak im to służy i nauczą się stosować tę metodę. Jest to jedna z zalet zarządzania wydajnością. Jeżeli pracownicy zobaczą, że system monitoringu wiąże się również z pochwałami będą wspierać pomysł zainstalowania kamer, nauczą się ufać i doceniać go jako mechanizm, który nie tylko wskazuje na ich niedociągnięcia, ale także na mocne strony pracownika. Prawdopodobnie byliby oni wtedy bardziej rozluźnieni i w ten sposób zmotywowani do lepszej pracy..

Zwiększa bezpieczeństwo

   Pracownicy mogą dobrowolnie lub mimowolnie naruszać zasady bezpieczeństwa, co może prowadzić do poważnych obrażeń ciała. Możesz śledzić wszelkie pojawiające się problemy związane z bezpieczeństwem, korzystając z systemu monitoringu, w tym niewielkie zagrożenia szczególnie w miejscach pracy na to narażonych, takich jak magazyny i place budowy.

Łamanie zasad biznesowych

   Zawsze może znaleźć się nieuczciwy człowiek, zwłaszcza jeśli masz dużą firmę, która ma wielu pracowników. Możesz mieć możliwość schwytania w tym przypadku tych pracowników, którzy niesłusznie uważają, że są ponad prawem. W przypadku braku kadry kierowniczej, będziesz miał dowód aby ostrzec ich o naruszenia polityki firmy. Dzięki kamerom monitorującym jesteś w stanie wskazać winnych pracowników i szybko wdrożyć działania naprawcze.

Zwiększenie wydajności

   Sposób, w jaki pracownik spędza swój czas w biurze, może mieć ogromny wpływ na sukces firmy jako całości, a w końcu na wynik finansowy. Będziesz mógł zobaczyć, co robią ze swoim czasem, monitorując pracowników. Pozwoli Ci to dowiedzieć się, w jaki sposób możesz sprawić, że Twoi pracownicy i miejsce pracy jako całość będą bardziej efektywne.

3 komentarze:

  1. Monitoring w biurze przede wszystkim pozwala na ochronę wszystkich ruchomości firmy

    OdpowiedzUsuń
  2. Według mnie to rozwiązanie, które warto przemyśleć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Taki system niekoniecznie sprawdzi się w niektórych firmach, a może wręcz działać na ich niekorzyśc. Kto z nas lubi być monitorowany? Lepiej postawić na nowoczesne aplikacje oraz programy, które automatyzują część zadań, a wtedy zasoby ludzkie można przekazać do innego sektora i osiągać lepsze efekty.

    OdpowiedzUsuń