Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

czwartek, 2 kwietnia 2020

Kamery panoramiczne z modułem PTZ

Dzięki rozwojowi sprzętu stosowanego w systemach telewizji dozorowej uzyskujemy coraz lepsze przetworniki o coraz wyższej czułości lub większej rozdzielczości, wydajniejsze procesory sygnałowe i doskonalsze obiektywy. Ewolucja nie omija również konstrukcji kamer. Obecnie rosnącą popularnością cieszą się kamery posiadające więcej niż jedną matrycę, a otwarci na innowacje klienci potwierdzają coraz więcej możliwości ich wykorzystania.   Jednym z nieco bardziej konserwatywnych podejść do tematu jest stosowanie kamer obrotowych. Od lat nie zmieniono ich konstrukcji. Inne są tylko wykorzystywane podzespoły, czyli elementy składowe. Z jednej strony mamy rozwiązania nowoczesne, a z drugiej coś bardzo klasycznego i dobrze znanego.

   Przykładem połączenia najnowszych trendów z konserwatywnymi koncepcjami jest konstrukcja kamery DH-PSDW5631S-B360. Jest to urządzenie wieloobiektywowe, które składa się z trzech przetworników o rozdzielczości 1920x1080, z obiektywami o ogniskowej 2,2 mm. Kamera jest wyposażona w promiennik IR o zasięgu 15 metrów. Moduł PTZ jest zbudowany z wykorzystaniem takiego samego przetwornika, jednakże zastosowano zmiennoogniskowy obiektyw o ogniskowej regulowanej w zakresie od 2,7 mm do 13,5 mm (kąt widzenia jest regulowany w zakresie od 105˚ do 33˚) i minimalnej przysłonie F1,8.

   Kamery DH-PSDW5631S-B360 mają funkcje inteligentnej analizy obrazu, obsługują dwa strumienie wizyjne oraz mogą używać różnych algorytmów kompresji obrazu (H.265, H.264 oraz MJPEG w drugim strumieniu). Mają wszystkie popularne dziś funkcje – BLC, HLC, DWDR oraz funkcję zaawansowanej redukcji szumów. Kopuła stanowiąca obudowę kamery jest niewielka (zaledwie 172 mm średnicy). Dostępnych jest wiele akcesoriów umożliwiających montaż na różnych płaszczyznach. W efekcie możliwe jest stworzenie uniwersalnego punktu kamerowego wymagającego doprowadzenia tylko jednego przewodu.

Źródło: Czasopismo Zabezpieczenia https://zabezpieczenia.com.pl/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza