Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 3 stycznia 2017

Co osłabia działanie systemu alarmowego

   Niewiele osób jest zaznajomionych z systemami zabezpieczenia domu tak jak profesjonaliści, którzy je instalują. Ale niestety, są takie osoby, które mają interes w zdobyciu wiedzy, jak działa system alarmowy w naszym domu. Intruzi mający złe zamiary chcą zrozumieć jak działa system alarmowy aby niepostrzeżenie włamać się do chronionej przez nas przestrzeni. Jak mówi powiedzenie „okazja czyni złodzieja” -  włamywacze tylko czekają na niedociągnięcie z naszej strony.Oto kilka rzeczy, których należy przestrzegać gdy posiadamy system alarmowy.

Panel alarmowy powinien być umieszczony w miejscu niewidocznym dla osób postronnych

   Zwróćmy szczególną uwagę czy przez szklane panele w drzwiach wejściowych nie jest widoczny panel systemu alarmowego. Bowiem intruz w takiej sytuacji wystarczy, że zajrzy przez szybę aby zobaczyć diody, które wskazują czy alarm jest aktywny. Włączony alarm nie zniechęci profesjonalnego włamywacza, ale amatorzy będą skuszeni okazją gdy alarm będzie wyłączony i nikogo nie będzie w domu.

Alarm działa tylko kiedy jest ustawiony

   Alarmy działają tylko wtedy, gdy są odpowiednio ustawione. Jednak często się zdarza, że właściciel posesji w pośpiechu opuszczając dom zapomina o jego włączeniu, lub wychodzi z założenia że wychodząc tylko na chwilkę nie jest to potrzebne. Sondaże jednak pokazują, że wiele włamań dokonywanych jest właśnie w środku dnia, gdy nikogo nie ma w domu. Nasz dom może być obserwowany, dlatego zawsze gdy wychodzimy z domu należy włączyć alarm!

Nie rezygnujmy z czujek aby ciąć koszty
   
   Nasze przekonanie, że jeśli nie zamontujemy w mało newralgicznym miejscu czujek to nic się nie stanie jest ogromnym błędem. Dobry włamywacz, wykryje każdą oczywistą i mniej oczywistą lukę w zabezpieczeniu naszego mienia. Nie kombinujmy i poddajmy się zupełnie sugestiom instalatora, którego doświadczenie najlepiej będzie podpowiadało co jest potrzebne. Jeśli już decydujemy się na system alarmowy na pierwszym miejscu stawiamy jego funkcjonalność a nie cenę!

Każdy włączający się alarm wybija z rytmu intruza

   To prawda, ze alarm nie jest fizyczną barierą dla włamywacza. Jednak każde niespodziewane włączenie się sygnalizatora sprawia, że intruz zawaha się kilka sekund co może okazać się kluczowe w czasie jego ucieczki. Profesjonalny włamywacz potrzebuje około 60 sekund na dostanie się do mieszkania, nawet 3 sekundowa przerwa spowodowana włączeniem się alarmu stanowi 5% jego zaplanowanego czasu na całą akcję. Nie rezygnujmy z instalacji sygnalizatora dźwiękowego w chronionym obiekcie.

Sąsiedzi zignorują dźwięk tłuczonego szkła

   Nie zakładajmy, że najlepszym zabezpieczeniem naszej posesji będą sąsiedzi, którzy z pewnością zaalarmowani hałasem z naszej posesji będą interweniować. Często się zdarza, że niepowtórzony dźwięk tłuczonego szkła zostaje zignorowany, a sąsiedzi nie widząc nic podejrzanego nie podejmą żadnego działania. Natomiast czujka alarmowa zainstalowana na oknie zadziała zarówno wtedy gdy zostanie stłuczona szyba, jak i wtedy gdy okno zostanie otwarte. Czujka przekaże sygnał do centrali alarmowej, która uruchomi sygnalizator dźwiękowy którego sygnału nie da się przeoczyć.


   Patrząc oczami potencjalnego intruza, można zobaczyć kilka luk w systemie bezpieczeństwa domu. Na szczęście jednak, można im łatwo zaradzić. Wystarczy porada profesjonalisty i skrupulatne stosowanie się do zasad korzystania z systemu alarmowego.

2 komentarze:

  1. Wydaje mi się, że jeśli zamontuje się w domu na prawde dobrej jakosci Systemy alarmowe to mało jest rzeczy, które moga osłabić jego działanie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Systemy alarmowe w domu są ważnym elementem, ponieważ informują nas o zagrożeniu. Wiele takich ofert widziałam na: https://ivel.pl/ Każdy potrzebuje czegoś innego a więc wybór jest naprawdę ogromny.

    OdpowiedzUsuń