Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 6 grudnia 2016

Klient pyta - Bispro24 odpowiada: monitoring HD-TVI które urządzenia i dlaczego?

Pytanie:
„Zainteresowany jestem systemem monitoringu w technologii HD-TVI, gdzie po weryfikacji oferty rynkowej wstępnie zawęziłem temat do marki produktowej HIKVISION (nie jest to warunek kategoryczny), w max rozdzielczości przesyłu i zapisu Full HD 1080p.”
Kamera 2Mpix, ze stałą ogniskową obiektywu: DS-2CE56D1T-IRM  vs np. DS-2CE56D5T-IRM.
Jak wygląda sprawa różnic w praktyce? Tj. czy faktycznie odrobinę jest lepszy przetwornik obrazu? Oraz czy funkcje wspomagające redukcję "szumów" przy trudniejszych warunkach atmosferycznych (typu Defog) zapewniają diametralnie lepszą funkcjonalność?”

Bispro24 odpowiada:
Proponowałbym rozwiązanie z kamerą DS-2CE56D5T-IRM, z kilku powodów.
Mimo większej ceny , zastosowane są lepsze komponenty techniczne kamery, stąd osiągi kamery są lepsze aniżeli kamery DS-2CE56D1T-IRM. Kamera DS-2CE56D5T-IRM posiada funkcję Defog, która z praktycznego zastosowania bardzo dobrze się sprawdza.

Pytanie:
 „Kamery z obiektywem 2,8 , 3,6 i 6mm - czym się różnią w ujęciu czysto praktycznym (wady/zalety), tj. oprócz tego, że w wielu referencjach im większa śr. tym węższy kąt widzenia kamery? Czy wtedy efekt utraty wyrazistości i rozciągnięcia kształtów, czyli tzw. "rybie oko", jest przesunięty na dalszy plan kosztem zmniejszenia szerokości kadru?”

Bispro24 odpowiada:
Zastosowane w kamerach obiektywy ze średnicą 2,8 mm, mają szerszy kąt widzenia i wynosi on do 115 stopni. jednym słowem, im mniejsza średnica soczewki tym większy kąt widzenia. Ale nie jest to ostateczna sugestia, gdyż w praktyce wszystko tak naprawdę wychodzi od tego co klient chce widzieć, a kamery ze średnicą soczewki 3,6 mm też się nieźle zachowują w kącie widzenia do 99 stopni. W wyżej wspomnianych modelach kamer nie ma efektu Fish eye ( rybie oko ),

Pytanie:
„Jaką kamerę mogliby Państwa polecić do szerokiego kąta i z przyzwoitą jakością rejestrowanego obrazu? Tak przynajmniej ca. 130st.”

Bispro24 odpowiada:
Do tego celu są stosowane modele kamer które w nazwie maja FISH EYE. I ich cena jest relatywnie wyższa. Nie uzyska pan kąta widzenia 130 stopni w tych modelach kamer. Chyba , że trzeba by szukać rozwiązania stosując kamerę kompaktową i dobierać do niej osobno obiektyw. Co też wiążę się z dość wysokimi kosztami cenowymi.

Pytanie:
„Pytanie odnośnie rejestratora 8 kanałowego DS-7208HGHI-SH. Opcje konfiguracji podglądu i zarządzania "na odległość". Pewne doświadczenie podpowiada mi, że do użytku prywatnego najbardziej sensownym jest nadal pogląd przez przeglądarkę internetową i/lub aplikację na urz. mobilne. Chodzi o to, czy przy takim wyborze komunikacja z rejestratorem jest przeprowadzona bezpośrednio na jego adresowanie IP, czy może poprzez zewnętrzną bramkę, dod. serwer, ew. inne? Podłączenie dodat. kamer/y IP - poprzez złącze Ethernet RJ-45: kamera -> router (LAN) -> rejestrator? Inaczej?"


Bispro24 odpowiada:
Zastosowanie rejestratora DS-7208HGHI-SH, umożliwia nam zdalnie podgląd przez sieć Lan. Rejestrator możemy podłączyć do sieci internetowej (RJ-45) i zdalnie się z nim połączyć. W zależności od sposobu zestawienia połączenia, dostępna jest różna funkcjonalność. Połączenie można zrealizować przy pomocy:
-   komputera z przeglądarką internetową Internet Explorer, Firefox, Chrome lub Safari;
- komputera z oprogramowaniem IVMS-4200, które umożliwia stworzenie rozbudowanego i zaawansowanego centrum zarządzania monitoringiem;
-  urządzenia mobilnego (smartfon, tablet) z oprogramowaniem IVMS-4500.

Rejestrator obsługuje protokoły i usługi sieciowe DHCP, SNMP, FTP, STMP, e-mail, NTP, DNS, DDNS i UPnP.

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawie to zostało opisane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ogólnie samo zrozumienie klienta w całej procedurze zakupowej jest niezwykle ważne i moim zdaniem warto to znać. Dlatego jak ja czytałem na stronie https://push-ad.com/blog/7-praktycznych-przykladow-wykorzystania-marketing-automation/ to faktycznie przykłady wykorzystania marketing automation bardzo do mnie przemawiają.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń