Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 25 października 2016

Rozplanowanie systemu monitoringu w biurze.

   Jak prawidłowo zainstalować  system CCTV w biurze jest bardzo istotną sprawą. Pozwala to osiągnąć różne korzyści, które przychodzą wraz z zainstalowaniem kamer w miejscu pracy. Niewłaściwie zainstalowane kamery monitorujące nie będą spełniały naszych oczekiwań, co powoduje frustracje i generuje stwierdzenia, że monitoring nie jest jednak tak wspaniałą sprawą jak jest to opisywane. Zadanie rozplanowania, dobrania sprzętu i instalacji najlepiej powierzyć profesjonalistom. Pamiętajmy, że nie zawsze chęć oszczędzenia kilku groszy nie zatrudniając profesjonalnej firmy wyjdzie nam na plus.


Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, które warto zastosować przy zakładaniu systemu nadzorującego w miejscu pracy, aby czerpać maksymalne korzyści z niego.

Upewnij się, że monitoring obejmuje wszystkie obszary
   Obraz rejestrowany przez kamery monitorujące powinien obejmować praktycznie wszystkie obszary biura, jest to jedna z podstawowych spraw. Wskazane jest aby mieć kamery na wszystkich odcinkach obszaru roboczego, a zwłaszcza przy wejściach które najbardziej narażone są na działanie intruzów oraz pozwalają prowadzić nadzór przepływu pracowników. Liczbę obszarów do monitorowania najlepiej określi instalator podczas wizji lokalnej obiektu, wtedy również określona zostanie liczba kamer która zapewni maksymalny nadzór obszarów krytycznych.
Kamery powinny być zainstalowane po obu stronach wyjścia, co ma zapewnić że każda osoba korzystająca z punktu wyjścia nie będzie blokowała widoku z kamery. Można również zdecydować się na zwiększenie obszaru monitorowania za pomocą kilku kamer na zewnątrz biura, które będą swoistą kopią zapasową obrazu osób wchodzących i wychodzących w momencie gdy kamery wewnętrzne nie będą działały.

Rodzaj kamer
   W fazie planowania systemu monitorującego zostaniemy poinformowani przez instalatora jakiego typu kamery należy zakupić. Rodzaje kamer które zostaną dla nas wybrane zależą od wielu czynników np. oświetlenia, wielkości pomieszczenia, celu monitoringu itp. Jedną z istotnych spraw jest fakt czy nasze biuro znajduje się w biurowcu, w którym znajdują się inne biura czy jest to odrębny budynek. W drugim przypadku należy zadbać o to aby nie tylko wnętrze biura było monitorowane ale także zadbajmy o obszar zewnątrz budynku, który intruzi mogliby wykorzystać w celu uzyskania dostępu do naszego biura.
Najlepsze kamery do zainstalowania na zewnątrz to kamery z podczerwienią, ponieważ są one uważane za bardziej wydajne i używają niezależnego źródła oświetlenia. Jeśli są jakieś ciemne zaułki tego typu kamera sprawdzi się idealnie. 
Kamery wewnętrzne są najbardziej oczywistymi typami urządzeń stosowanych przez większość ludzi, do monitorowania w biurach. Są one dostępne w różnych opcjach, wybór zależy od naszych potrzeb. Kamery te pozwalają zobaczyć, co dzieje się w miejscu pracy, kiedy jesteśmy z dala od niego, jak również monitorowanie pracowników za pośrednictwem internetu. Zwykle mają one kartę pamięci lub podpięte są do rejestratora z dyskiem twardym, lub samego dysku twardego, co pozwala na przeglądanie działań, które zaszły w miejscu pracy, gdy byliśmy nieobecni.

Umiejscowienie kamery
   Wiele osób chce aby kamery monitorujące były mniej lub bardziej niewidoczne. Postęp technologiczny bardzo sprzyja temu zagadnieniu, ponieważ urządzenia monitorujące są coraz mniejsze, znajdują się w obudowach np. czujek, zegarów itp., jak również kamera może być ukryta w otworach w suficie. Tego typu ustaleń również należy dokonać na etapie projektu. Profesjonalny instalator w czasie wizyty może określić jakie rozwiązania będą najlepsze w danym przypadku. Zostaną wybrane najlepsze miejsca na instalację kamery, aby mogły bezproblemowo być podłączone do sieci jeśli jest to potrzebne, i żeby spełniały jak najlepiej swoją rolę. Instalator dobierze odpowiedni sprzęt, który ewentualnie mógłby być narażony na akty wandalizmu lub złe warunki pogodowe, oświetleniowe itp. Po wybraniu najlepszych miejsc na kamery, zostanie wykonany projekt okablowania o ile taki będzie potrzebny.

Oświetlenie
   Odpowiednie oświetlenie jest warunkiem podstawowym dla kamer aby prawidłowo i wydajnie pracowały. Kamery powinny być umieszczane w miejscach, które są dobrze oświetlone. Jeśli monitorowane obszar są niedostatecznie oświetlone należy dobrać odpowiedni sprzęt - kamery z podczerwienią, które nie potrzebują innego źródła światła, więc są świetnym rozwiązaniem w obszarach gdzie warunki oświetlenia nie są wystarczające.

   To tylko niektóre z przydatnych wskazówek, które należy uwzględnić podczas planowania robi biurowego systemu monitorującego. Bardzo serdecznie polecamy pomoc profesjonalnej firmy instalatorskiej dzięki której uzyskamy maksymalne zabezpieczenie biura.

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sylwester Adamowski20 sierpnia 2018 19:21

  Monitoring w biurze jest przydatny z kilku rzeczy. Jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo biura oraz o to czy chcemy weryfikować naszych pracowników. Ja u siebie jeszcze zamontowałem czujniki ruchu z https://interblue.pl które doskonale zabezpieczają przed niepożądanymi gośćmi.

  OdpowiedzUsuń
 3. także zastanawiam się nad tym aby założyc jakieś dobrej jakości Kamery do monitoringu u siebie w firmie i chciałem się was zapytać czy mozecie mi podpowiedzieć, jaka firma robi najlepszy monitoring?

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno prowadząc firmę warto jest zdecydować się na dobrej jakości monitoring w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Polecam wam skontaktować się z firmą https://gemini-tech.com.pl/ . Dostarczają oni wysokiej klasy monitoring i na pewno odpowiedzą takze na wszystkie wasze pytania w tej kwestii

  OdpowiedzUsuń
 5. W dzisiejszych czasach bardzo dużo posiadamy urządzeń elektrycznych więc również z roku na rok wzrasta pobór energii elektrycznej. Dlatego właśnie jestem zdania, że tak jak napisano w https://archiweb.pl/aktualnosci/fotowoltaika-dla-domu-jednorodzinnego-dlaczego-warto-1104/ fotowoltaika jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkim zainteresowanym tematem zabezpieczeń w domu, chciałbym polecić ofertę sklepu internetowego, w którego ofercie znajdziecie czujnik gazu ziemnego . Moim zdaniem warto inwestować w zabezpieczenia w domu, co pozwoli Wam zatroszczyc sie o bezpieczenstwo domowników.

  OdpowiedzUsuń