Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 27 września 2016

Zamek elektroniczny w domu i firmie.

   Zamki elektroniczne, zamki szyfrowe, elektroniczna kontrola dostępu jednym słowem mowa o współczesnych inteligentnych zamkach do drzwi, które nie wymagają klucza. Rolę klucza pełni elektroniczny układ, który otwiera zamek po wprowadzeniu kodu na klawiaturze, przyłożeniu specjalnej kraty, breloczka lub rozpoznaniu linii papilarnych znajdujących się na naszych palcach.

Podział zamków szyfrowych.
 1. Zamki szyfrowe bezprzewodowe – najczęściej stosowaną formą jest zamek z klawiaturą w klamce. Zamek działa na baterie, pozwala na zabezpieczenie pomieszczenia bez konieczności noszenia kluczy/karty/breloków.
 2. Zamki szyfrowe przewodowe dzielą się na:
  • Zamki szyfrowe – posiadają klawiaturę numeryczną i pozwalającą na dostęp do pomieszczenia po wprowadzeniu właściwego PIN'u. Zaletą tego typu zamków jest brak konieczności noszenia przedmiotów potrzebnych do otwierania zamka. Ich przewagą jest fakt, iż jeśli ktoś niepowołany próbuje wpisać PIN, żeby dostać się do naszego domu, to zostajemy o tym zdarzeniu poinformowani, np. za pomocą sms. Zaś w przypadku trzykrotnego użycia niepoprawnego kodu najczęściej dochodzi do załączenia syreny alarmowej.
  • Zamki otwierane kartą zbliżeniową/brelokiem – jak sama nazwa wskazuje zamek posiada czytnik zbliżeniowy do którego zbliżamy kartę/brelok aby otworzyć zamek.
  • Zamek biometryczny – posiada czytnik, który działają na zasadzie identyfikacji indywidualnych cech ludzkiego ciała, takich jak: odciski palców, geometria dłoni, charakterystyka głosu, czy też obraz tęczówki i siatkówki oka.

Co wchodzi w skład najprostszego zamka elektronicznego na kartę/breloki?


   Zamek elektroniczny SDC66 to prosty sposób na szybką realizację elektronicznej kontroli dostępu do pomieszczenia. Identyfikacja odbywa się z udziałem kart lub breloków zbliżeniowych (w zestawie znajduje się 5 breloków). To podejście eliminuje konieczność stosowania wielu kluczy mechanicznych do pomieszczeń. Zamek SDC-66 charakteryzuje się szybkim montażem, który może być przeprowadzony nawet przez amatorów majsterkowania. W zestawie SDC66-G-SET: zamek SDC66, transformator zasilający, puszka podtynkowa z kompletem wkrętów mocujących, karta programująca MASTER, identyfikator zbliżeniowy w formie breloka (5 szt.).
Czytnik posiada wyjście przekaźnikowe, które steruje elektrozaczepem lub elektrozworą. Zasilanie urządzenia to kolejna zaleta, ponieważ można użyć napięcia stałego lub przemiennego. Programowanie zamka jest bardzo łatwe, ale najczęściej nie ma konieczności dokonywania jakiejkolwiek konfiguracji. SDC66 ma już fabrycznie wprowadzone identyfikatory (5 szt. breloków).

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Elektroniczne zamki lubią się czasem nie zamknąć prawidłowo lub (otworzyć o czym sam się przekonałem)więc skorzystałem z pomocy slusara który w odróżnieniu od zamków był otwarty na mnie i pomógł mi z problemem ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz więcej instalacji mamy w domach, ale widzę, że jest możliwość zamontowania sprzętu podtynkowo https://dlaelektrykow.pl/171-puszki-podtynkowe nie lubię przewalających się kabli w domu, a im więcej sprzętu, tym większy z tym problem.

  OdpowiedzUsuń