Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

czwartek, 30 czerwca 2016

Jak zabezpieczyć mieszkanie na wakacyjny wyjazd?

  Doświadczenie pokazuje, że nie ma idealnego sposobu, który zagwarantuje nam uniknięcie włamania. Przeszkody fizyczne jak drzwi czy okna antywłamaniowe są dobre, gdyż mogą zniechęcić do włamania, jednak w przypadku determinacji złodzieja, pokonanie ich jest kwestią czasu. Oprócz tych zabezpieczeń, proponujemy kilka innych sposobów:

Zaufana osoba mieszkająca w pobliżu, której możemy powierzyć klucze. Taka osoba będzie fizycznie monitorować stan naszego domostwa, usunie korespondencję i ulotki reklamowe ze skrzynki i wycieraczki, przewietrzy lokal, podleje kwiatki, zapali światło, krótko mówiąc: da sygnał potencjalnym włamywaczom, że w domu ktoś przebywa, a w razie problemów skontaktuje się z nami.

Kamera IP, którą podłączymy bezpośrednio do sieci internetowej, np. prz użyciu routera (przykładowa konfiguracja dla routera TP-LINK: tutaj). Na naszym smartfonie możemy zainstalować aplikację do podglądu obrazu z kamery (przykłady aplikacji: tutaj). W momencie włamania kamera uruchomi nagrywanie i wyśle powiadomienie na telefon. Do zapisu nagrania możemy wykorzystać serwer w internecie, tzw. chmurę, np. www.ivideon.com Bieżący podgląd naszego mieszkania ma również znaczenie psychologiczne: gdy wiemy, że wszystko jest w porządku, możemy spokojniej spędzić urlop. Natomiast w przypadku jakichś problemów, będziemy mogli szybko zawiadomić policję.
Zobacz dział monitoringu ip w naszym sklepie: MONITORING IP

System alarmowy. W przypadku częstych wyjazdów, nie tylko wakacyjnych, warto zainstalować system alarmowy, który będzie połączony z agencją ochrony, która zareaguje w przypadku alarmu. Alarm dźwiekowy powinien również skutecznie odstraszyć złodzieja. System alarmowy możemy również monitorować na naszym smartfonie (jednym z rozwiązań jest aplikacja firmy Satel: Integra Control - zobacz).
Zobacz dział systemów alarmowych w naszym sklepie: SYSTEMY ALARMOWE

  Jeśli będziesz miał pytania odnośnie instalacji zakupionego sprzętu, napisz do nas: sklep@bispro24.pl
  Życzymy udanych wakacji.

1 komentarz: