Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 10 listopada 2015

Dlaczego warto korzystać z usług instalatora przy montażu systemu monitoringu

   Montaż systemu monitoringu i/lub systemu alarmowego może wydawać się rzeczą niezbyt skomplikowaną, i oczywiście jeśli poszerzymy odpowiednio naszą wiedzę w tym temacie jesteśmy w stanie sami wykonać to doskonale. Jednak zanim zabierzemy się za robotę zastanówmy się dwa razy czy faktycznie mamy czas, pieniądze i nerwy na ewentualne pomyłki czy problemy, które z dużym prawdopodobieństwem pojawią się w czasie prac montażowych.Czy znamy podstawowe zasady projektowania systemu monitoringu/systemu alarmowego?
   Podstawową i najważniejszą sprawą jest odpowiednie zaprojektowanie oraz dobranie sprzętu. Oczywiście obsługa sklepu jest w stanie pomóc nam w doborze urządzeń, jednak nieoceniona będzie wizyta fachowca, oględziny miejsca w którym system będzie montowany i ustalenie naszych potrzeb. Fakt jaki kupimy sprzęt i gdzie go zamontujemy jest sprawą podstawową aby w 100% wykorzystać funkcje sprzętu za który zapłaciliśmy.

Czy posiadamy odpowiedni sprzęt?
   Nie potrzebny jest super profesjonalny sprzęt, ale przyda nam się wiertarka, młotek, obcęgi, drabina. Kamery zewnętrzne często montowane są bardzo wysoko, dla osoby niewprawionej wiąże się to z pewnym niebezpieczeństwem wspinania się z wiertarką na kilkanaście metrów.

Czy posiadamy podstawową wiedzę z zakresu prac remontowo-budowlanych?
   Taka wiedza przydaje się przy montażu wszystkich elementów które mają być przymocowane do ściany czy sufitu. Potrzebne będzie dobranie wiertła, zastosowanie odpowiedniego kołka, ewentualne naprawienie ściany w której powstała niechciana dziura czy lekko odpadł tynk w wyniku wiercenia.

Czy zagadnienia z dziedziny elektryki nie są nam obce?
   Należy wziąć pod uwagę, że trzeba będzie pobawić się trochę kabelkami. Niejednokrotnie należy przedłużyć przewód lub go skrócić. Dobrze jest orientować się co do czego podłączyć, co wymaga zasilacza a co nie itp. Pomyłka może nas sporo kosztować, ponieważ źle podłączone urządzenie może zostać uszkodzone.

I na koniec ustawienia…
   Oczywiście programy i aplikacje obsługujące sprzęt monitorujący jest jak najbardziej upraszczany i można korzystać z ustawień automatycznych. Jednak aby w pełni wykorzystać walory kamery profesjonalista jest w stanie tak dobrać parametry, żeby efekt pracy systemu monitorujacago/systemu alarmowego był na najwyższym poziomie.

   Czasami nie warto szukać oszczędności, ponieważ można sobie narobić dodatkowych kosztów niszcząc ścianę, sprzęt czy spadając z drabiny. Dodatkowo gwarantuję, że sprawna ekipa instalatorska zamontuje system w połowie krótszym czasie, bez nerwów i bez demolowania posesji. Trzymajmy się zasady, że jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności przynajmniej w 80% skorzystajmy z usług profesjonalistów.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza