Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 19 lutego 2019

Sposób na uciążliwego sąsiada

   Niestety czasami zdarza się, że nie mamy wymarzonego sąsiada za płotem. Sytuacja robi się całkowicie nieciekawa, gdy ktoś nas dręczy zupełnie bez powodu, a niejednokrotnie padają słowne groźby które zaburzają nasz spokój. W momencie, kiedy sytuacja jest tak napięta, że do akcji muszą wkroczyć służby porządkowe bardzo często zastanawiamy się nad założeniem systemu monitorującego.   Decydując się na zainstalowanie systemu monitorującego pojawia się kilka istotnych pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.

Czy istnieje monitoring zewnętrzny, który będzie w stanie nagrać w miarę wyraźnie rozmowy sąsiedzkie?
   Mikrofon montowany w kamerach jest mikrofonem szerokopasmowym dlatego jeśli w pobliżu naszej posesji znajduje się ulica lub chodnik, wszystkie zakłócenia będą na nagraniach. W zależności od odległości kamery od miejsca w którym będzie toczyła się rozmowa, będzie ona mniej lub bardziej wyraźna. Nie ma jeszcze w produkcji takiej kamery gdzie z poziomu rejestratora jest filtrowanie jedynie głosu. Zatem zamontowanie kamery z mikrofonem niekoniecznie będzie dobre w warunkach otoczenia.
Można także dokupić do kamery mikrofon pojemnościowy z wbudowanym przedwzmacniaczem, dedykowany do współpracy z systemami CCTV. Dookolna charakterystyka oraz układ eliminacji zakłóceń z otoczenia, pozwalają na uzyskanie wyraźnego i naturalnego dźwięku bardzo dobrej jakości.

Jakie kamery najlepiej sprawdzą się w takiej sytuacji?
   Opierając się na monitoringu w technologii IP można zaproponować kilka kamer. Optymalnym wyborem, który posiada bardzo atrakcyjny stosunek jakości do ceny są:

Do każdej kamery należy dokupić podstawę montażową dzięki której urządzenie można bezpiecznie zamontować na słupie lub ścianie. Przykładowo odpowiednio dla kamery BCS, będzie to podstawa montażowa do kamery IP BCS P-415RWM-G.  

Jakie urządzenia oprócz kamer potrzebne będą do instalacji systemu monitorującego?
   Oprócz kamery system monitorujący składa się z rejestratora. Najlepiej jest kompletować zestawy jednej firmy, choć urządzenia różnych producentów w większości przypadków również będą ze sobą kompatybilne. Rejestratory dobiera się w zależności od ilości kamer, które posiadamy. Zatem jeśli jest ich maksymalnie cztery, to należy wybrać rejestrator czterokanałowy. Propozycja dla powyższych kamer BCS i Hikvision to:
  • Rejestrator 4 kanałowy IP BCS POINT P-NVR0401-4K-4P  
  • Rejestrator  4 kanałowy IP HIKVISION DS-7604NI-K1/4P 

1 komentarz: