Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

piątek, 9 listopada 2018

Bezpieczny dom, czyli jaki?

   Prowadząc gospodarstwo domowe, niezależnie czy jest to mieszkanie w bloku czy dom prywatny, staramy się zapewnić bezpieczeństwo swoim najbliższym. Niestety w dzisiejszych czasach zdarzają się różnego rodzaju sytuacje, które mogą zagrażać nam bezpośrednio lub skutkować utratą pieniędzy bądź cennych przedmiotów. Jak zadbać o mieszkanie, aby nic nam nie groziło ze strony osób trzecich mających złe zamiary.Pierwsza linia obrony
   Pierwszą sprawą dotyczącą zabezpieczenia mieszkania jest porządny zamek w drzwiach wejściowych, wizjer, domofon lub wideodomofon. Dzięki tego typu zabezpieczeniom zanim wpuścimy kogokolwiek do domu jesteśmy w stanie sprawdzić czy jest to osoba znajoma. Dodatkowo wideodomofony posiadają funkcję zapisu wizji osób, które do nas dzwoniły. Tego typu zabezpieczenie chroni nas przed domokrążcami i włamywaczami, którzy działają na tzw. „bezczelnego” wykorzystując sytuację, gdy w domu jest tylko osoba starsza lub dziecko. Dzięki temu jesteśmy w stanie uchronić osoby bezbronne przed wtargnięciem intruza do wnętrza.

Alarmy coraz chętniej montowane
   Wbrew pozorom coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie alarmu. W obecnych czasach, w większości domów prywatnych tego typu zabezpieczenia są bardzo doceniane. Jest do stosunkowo niedroga i nieinwazyjna instalacja, która w bardzo dużym stopniu zabezpiecza mienie i osoby zamieszkujące daną nieruchomość. Sam widok sygnalizatora na ścianie budynku zniechęca włamywacza do podjęcia działań. Dobrze rozplanowane zamontowanie czujek w pełni ochroni naszą posesję przed wtargnięciem osób nieupoważnionych.

Czujne oko kamery
   Na posesjach prywatnych coraz częściej w połączeniu z systemem alarmowym montuje się kamery monitorujące. Oczywiście równie dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie samego systemy monitorującego, wszystko zależy od potrzeb i preferencji właściciela. Instalacje monitorujące są już droższym przedsięwzięciem, jednak wachlarz cenowy jest bardzo obszerny co pozwala na to aby każdy znalazł coś na miarę swoich możliwości finansowych.

Na zabezpieczeniach nie oszczędzaj
   Podstawową zasadą dobrego systemu zabezpieczającego dom czy mieszkanie jest wykonanie go przez profesjonalistę. Jeśli sami nie czujemy tematu, nie zabierajmy się za montaż i kupno sprzętu. Specjalista w profesjonalny sposób dobierze nam urządzenia, które najlepiej będą spełniały swoją funkcję na naszej posesji, we właściwy sposób je rozmieści i zamontuje. Niestety wiele osób próbuje „zaoszczędzić” biorąc się samemu za instalacje i w takich przypadkach często sprawdza się powiedzenie, że chytry dwa razy traci.

1 komentarz:

  1. Monitoring to ważna sprawa. Sam mam założony od kiedy na naszych osiedlu zaczęli grasować złodzieje. Teraz czujemy się z żoną o wiele bezpieczniej. Mam założony nawet w garażu i żona się śmieje, że może mnie podglądać przy pracy. Ostatnio chciałem jej zrobić niespodziankę i wymienić zepsute siłowniki w aucie. Bardzo dobre jakościowo i cenowo wypadają https://sprezyny-gazowe.com/ Oczywiście wszystko widziała na kamerach, także są też minusy.

    OdpowiedzUsuń