Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 19 września 2017

Klient pyta Bispro24 odpowiada: Wysokiej jakości monitoring posesji w dobrej cenie

Klient: Szukam zestawu 4 kamer i rejestratora do monitorowania domu zewnątrz i placu z częściami.  Zależy mi na wysokiej jakości, tak żeby w razie potrzeby można odczytać tablice rejestracyjną lub zidentyfikować twarz osoby wchodzącej.
Kamera byłyby zamontowana na podbitce dachu (dom 2 piętrowy) i 2 kamery na maszcie placu około 4-6 metrów.
Co mogą Państwo zaproponować?

Bispro24: Proponujemy dwa rodzaje kamer IP, osobną kamerę do odczytu tablic rejestracyjnych i osobne kamery do monitoringu na zewnątrz budynku.
I tak w 1 części zajmijmy się kamerami do odczytu tablic rejestracyjnych i detekcją osoby. 
Moja propozycja to :  BCS IP  TIP8401AIR-III  obiektyw 2,8-12mm, IR realny 40m.
W drugim temacie , czyli kamery do stałej obserwacji domu i otoczenia to mogą być modele:  
Kamera IP BCS TIP5401AIR-III  obiektyw 2,8-12mm, IR realny do 40m
lub
Kamera IP BCS  TIP5301AIR-III  2,8-12mm, IR realny do50m
Pisze Pan o zamontowaniu 4 kamer i do tego należałoby dobrać rejestrator dla 4 kamer. Ale znając życie , ilość kamer może się zwiększyć z czasem i ze swej strony proponowałbym bym zastosowanie rejestratora 8 kanałowego , biorąc pod uwagę , że kamery mają od 3 do 8 Mpx .
Moja propozycja rejestratora to :  BCS NVR08025ME-P-II  z bitratem wejścia i wyjścia 200Mb/s.  Dodatkowo ma wbudowany switch PoE , co pozwala nam zaoszczędzić na dodatkowym oprzyrządowaniu, gdyż kamery zasilane są bezpośrednio z rejestratora
Nie proponuję panu stricte kamery do odczytywania tablic ( LPR ) gdyż koszt jest niebotycznie większy i czasami mija się z celem.

Klient: Myślę że propozycja jest bardzo dobra.
Do tego kabel zewnętrzny tak żeby można go było wkopać w ziemię (czy jest taki?) około 200m złączki i inne drobne części do montażu.

Bispro24: Poniżej przedstawiam panu elementy, które wchodziłyby w skład zestawu.

1. Kamera IP BCS  TIP8401AIR-III   1szt.
4. Dyska twardy  WD40PURZ  4TB    1 szt.
5. Zasilacz UPS do rejestratora UT850E-FR ( opcjonalnie ) 
6. Wtyki  RJ45 ( na 1 kamerę przypadają 2 wtyki ) 
7. Kabel UTP  kat.5e do ziemi żelowany   


1 komentarz:

  1. Też chciałabym założyć w miarę prosty monitoring do mieszkania. Obecnie mam w tym celu osobny mini PC z kamerką internetową USB Microsoftu i niby HD. Działa to jako tako, tzn. dostaję zdjęcia na maila w przypadku wykrycia ruchu, ale sama jakość obrazu i prędkość aplikacji jest słabiutka. Tutaj widziałam kamery do monitoringu https://ivel.pl/k741,monitoring-kamery-do-monitoringu.html myślę czy nie kupic.

    OdpowiedzUsuń