Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 11 lipca 2017

Jak chronić system monitorujący w czasie burzy

   Jest lipiec, czyli miesiąc najbardziej intensywny jeśli chodzi o burze. Przez ostatnie tygodnie zmagamy się z bardzo zmienną aurą obfitującą w gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Słyszymy komunikaty o zachowaniu ostrożności ponieważ do żywiołu jakim niewątpliwie jest pogoda należy podchodzić z pokorą i nie udawać bohatera.
   Wiele osób bardzo poważnie podchodzi do sprawy i w czasie burzy stosuje się do wszelkich zaleceń związanych z bezpieczeństwem. Wyłączamy z gniazdek wszelkie urządzenia elektryczne na wszelki wypadek gdyby piorun miał uderzyć gdzieś w pobliżu. Zabezpieczamy nasze gospodarstwa piorunochronami, a instalacje elektryczne urządzeniami chroniącymi przed przepięciami.   Kamery, rejestratory, zasilacze to również urządzenia elektroniczne, które są narażone na zniszczenie w wyniku uderzenia pioruna. Często zdarza się, że po burzy mamy do czynienia z poważnymi stratami w instalacjach, których koszt naprawy idzie w grube tysiące.
W czasie wyładowań może dojść do uszkodzenia kamery, spalenia wejścia do rejestratora oraz uszkodzone w wyniku przepięć zasilacze.

Jak można uniknąć strat?
   Prawidłowo wykonana instalacja wymaga zainstalowania dodatkowego zabezpieczenia odgromowego oraz ochrony przepięciowej.

Urządzenia zabezpieczające naszą instalację dobieramy indywidualnie.
   Do najtańszego rozwiązania należą najprostsze ochronniki przepięciowe zbudowane z dwóch diod i rezystorów oraz ochronniki gazowe, które można kupić za kilkadziesiąt złotych. Stanowią one jednak słabą ochronę i dają radę tylko w niektórych sytuacjach. Zalecane są do niewielkich instalacji, gdzie w razie zniszczenia straty zarówno pieniężna jak i związane z zapisanym materiałem nie będą zbyt dotkliwe.
   Czasami słyszy się opinie, że instalacje wykonane skrętką i zakończone transformatorem potocznie zwanym balunem to wystarczająca ochrona przed przepięciem.
       Istnieją również profesjonalne systemy chroniące przed przepięciami, dedykowane instalacjom monitorującym, które chronią tor zasilania, tor wizji oraz tor sterowania kamer. Stosowane w bardziej rozbudowanych instalacjach monitorujących.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza