Sklep BISPRO24.pl jest DYSTRYBUTOREM sprzętu DAHUA i HIKVISION. Zapraszamy do współpracy! Oferujemy bardzo atrakcyjne rabaty! Gwarantujemy rzetelność, szybką realizację wysyłkową, odbiór na miejscu, wsparcie techniczne i serwis .sklep@bispro24.pl tel. 536-246-870

wtorek, 19 kwietnia 2016

Monitoring osiedla mieszkaniowego

   Systemy monitoringu stają się coraz popularniejsze i praktycznie każda szanująca się instytucja publiczna posiada taki system w celu identyfikacji osób lub odtworzenia zajścia. Można śmiało powiedzieć, że tym tropem ruszył montaż oraz instalacja systemów monitoringu na osiedlach wielorodzinnych. 

   Typowe osiedle charakteryzuje się bardzo podobnymi cechami jak instytucja publiczna czy nawet duże centrum handlowe i z tego powodu też należy poważnie zainteresować się instalacją takiego systemu. Wśród podstawowych cech, które są podobne w jednych jak i drugich obiektach należy zwrócic uwagę na:
- punkty oraz obszary o charakterze strategicznym: furtki, bramy, wjazdy do parkingu ,
- wszystkie najważniejsze punkty i drogi którędy ktoś może dostać się na obiekt powinny być szczelnie obserwowane. 

   Po tym jak osoba wkroczy na obiekt i jej obecność zostanie zarejestrowana przez system monitorujący w razie potrzeby można obserwować w którą stronę idzie i jakie akcje podejmuje.  
Na osiedlu, które zamieszkiwane jest przez większą liczbę osób, będzie generować się zdecydowanie większy ruch niż jak w przypadku domów prywatnych. Oprócz samych mieszkańców dodatkowy ruch generować będą osoby odwiedzające lub obsługa obiektu. Statystycznie liczba incydentów na obiekcie jest zwykle proporcjonalna do liczby osób, które na dany obiekt wchodzą. Na takiej prostej zależności łatwo zauważyć, że duże osiedla mieszkaniowe są podobnie narażone na incydenty jak instytucje publiczne czy centra handlowe. Zastosowanie nawet podstawowego monitoringu zdecydowanie  ułatwi identyfikację osób. 

   Jaki więc monitoring będzie odpowiedni na duże osiedla mieszkaniowe? Tutaj sugeruję systemy oparte na kamerach irejestratorach IP. Zwykle na takich obiektach w większość miejsc doprowadzona jest już skrętka komputerowa, a jeżeli nie, to w prosty sposób będzie można tę sieć rozszerzyć na potrzeby monitoringu. Tego typu sprzęt charakteryzuje się też bardzo dokładnym obrazem, co bardzo dobrze sprawdzi się przy identyfikacji osób które nawet nie są mieszkańcami danego osiedla. Jednocześnie odpowiedni montaż zabezpieczy sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi, a odpowiedzialna konfiguracja przed wtargnięciem osoby niepowołanej do systemu informatycznego monitoringu. 

   Profesjonalnie przygotowany system monitoringu stanie się bardzo ważnym narzędziem dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obiektu. Koszt profesjonalnego monitoringu wraz z montażem do najniższych nie należy, jednak bezpieczeństwo osób i mienia, który uzyskamy posiadając taki system czyni taki monitoring.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz